Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2015 15:03
Fable Legends będzie grą free-2-play! [Aktualizacja #1]
1425V

Fable Legends będzie grą free-2-play! [Aktualizacja #1]

Niedawno dowiedzieliśmy się, że w Fable Legends zagrają również posiadacze komputerów osobistych, a właśnie otrzymaliśmy wiadomość dotyczącą dystrybucji tej produkcji. Gra będzie wspierać model biznesowy free-2-play, jednak na pierwszy rzut oka, autorzy mają pomysł na ten projekt. 

Zacznijmy od tego, że wszyscy posiadacze Xboksów One oraz komputerów z Windows 10 pobiorą Fable Legends za darmo. Autorzy nie zdecydowali się na epizodyczne wydanie projektu, a w już w dniu premiery pozycji wszyscy zainteresowani będą mogli poznać całą opowieść.

Deweloperzy zrezygnowali z ograniczeń czasowych na grę, kupowania „batonów energetycznych”, czy też jakichkolwiek „klejnotów”, które umożliwią rozgrywkę. W grze będzie dostępnych 4 bohaterów, ale co 2 tygodnie będzie następowała rotacja postaci.

W tej sytuacji otrzymamy możliwość wypróbowania nowych herosów i dopiero po odczekaniu powróci do nas bohater (z całym zdobytym doświadczeniem i nienaruszonym sprzętem). Jeśli będziemy chcieli wcześniej powrócić do naszego ulubionego wojownika, będzie istniała możliwość stałego odblokowania za gotówkę.

Walutą w produkcji będą pieniądze zarobione w grze lub prawdziwe, a w sklepie pojawią się również kosmetyczne przedmioty. Wszystkie rzeczy związane z rozgrywką można zdobyć wyłącznie przez grę.

Identyczna sytuacja pojawia się po drugiej stronie barykady – grając „Mistrzem” otrzymamy możliwość wykorzystywania potworów, które również będą stale zmieniane. Dopiero po wykupieniu bestii otrzymamy do nich stały dostęp.

Warto na zakończenie wspomnieć, że Fable Legends będzie wspierać rozgrywkę cross-platformową (Xbox One + PC z Windows 10). 

 

[Aktualizacja #1]

  • Pojawił się nowy materiał, na którym twórcy przedstawiają elementy F2P. 

Źródło: http://www.kotaku.co.uk/2015/02/26/fable-legends-indeed-free-play-bad-thing

Tagi: fable legends free 2 play lionhead studios Microsoft