Nintendo Switch 2 z oknem premiery?! Pierwsze osoby „dotknęły” konsolę

Gry (plotka)
4417V
Nintendo Switch 2
Iza Łęcka | 26.04, 13:14

Japończycy milczą jak zaklęci w temacie nowej konsoli, ale do głosu dochodzą kolejni dziennikarze. Switch 2 otrzyma kilka nowych rozwiązań.

Spekulacje na temat Nintendo Switch 2 przewijają się w branży od kilku miesięcy. Sporo już powiedziano między innymi na temat prawdopodobnych możliwości i mocy konsoli, lecz kolejne osoby dzielą się informacjami na temat możliwego wyglądu urządzenia do gier.

Dalsza część tekstu pod wideo

Hiszpańska redakcja Vandal przedstawiła najnowszy raport dotyczący Nintendo Switch 2 – według doniesień dziennikarzy niektórzy producenci akcesoriów mieli pierwszy kontakt z nowością Nintendo. Przedstawiciele firm mogli już dotknąć konsoli (podobno w nieprzezroczystym pudełku, by nie widzieć urządzenia w całości), by w pewnym stopniu zapoznać się z jej wymiarami. Okazuje się, że Nintendo Switch 2 będzie większy od oryginalnego Switcha, ale nie przebije wielkością rozmiarów Steam Decka.

Znaczące zmiany w projekcie miałyby natomiast dotyczyć Joy-Conów – japoński producent ma zdecydować się na zmianę „szyn” łączących kontrolery z konsolą. Joy-Cony do Nintendo Switcha 2 miałyby być mocowane magnetycznie. Co ciekawe, Pro Controller podobno jednak będzie kompatybilny z nowym modelem Japończyków.

Nintendo Switch 2 zadebiutuje prawdopodobnie na początku 2025 roku! Taką informację przekazali dziennikarzom producenci akcesoriów – Big N podobno jest już gotowy do wydania, ale woli wstrzymać się z premierą konsoli, by dostarczyć na rynek jak najbardziej okazały katalog gier i wystartować w jak najlepszym momencie dla zespołów deweloperskich.

Te doniesienia w pewnym stopniu nie pokrywają się z innymi plotkami na temat możliwego debiutu sprzętu w drugiej połowie 2024 roku.

Źródło: WccfTech

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper