Nintendo Switch 2. Moc w innowacji, nie w specyfikacji

Gry (plotka)
9332V
Steam Deck i Nintendo Switch
Łukasz Musialik | 23.04, 16:19

Według najnowszych doniesień Nintendo Switch 2 może nie dorównywać mocy Steam Deckowi.

A co dopiero najsłabszej konsoli obecnej generacji XSS, ale to nie będzie miało większego znaczenia. Nintendo ma jak zwykle dostosować deweloperów pod swój sprzęt.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nowa konsola Nintendo ma wykorzystywać swoją moc „inaczej”, aby osiągnąć lepsze rezultaty. Zgodnie z dyskusją na kanale Digital Foundry, Nintendo, w przypadku Switcha 2, ma zamiar dostosowywać porty gier do specyfikacji urządzenia, w tym wsparcie dla NVIDIA DLSS, co pozwoli na renderowanie gier w niższej rozdzielczości przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu.

Porównując sytuację do Switcha, który otrzymał porty gier uznawanych za niemożliwe do przeniesienia, takich jak „Wiedźmin 3”, można oczekiwać podobnych przypadków na Nintendo Switch 2. 

Co więcej, o ile ogólna wydajność konsoli może być porównywalna z systemami ostatniej generacji, to moc konsoli może być wykorzystana w na różne sposoby, aby osiągnąć podobne, jeśli nie lepsze wyniki niż Steam Decka, od którego teoretycznie ma być słabsza.

Według doniesień Nintendo ma mieć przewagę nad Steam Deckiem w kwestii baterii, jeśli chodzi o ogólny czas użytkowania konsoli. Nintendo Switch 2, choć nie został jeszcze oficjalnie ujawniony, to plotki sugerują, że jego premiera może nastąpić w przyszłym roku.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (160)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper