Xbox niedługo usunie materiały graczy. Zabezpieczcie swoje zrzuty i klipy

Gry
868V
Xbox logo
Mateusz Kucharski | 24.04, 14:50

Microsoft wydał specjalny komunikat. Powinny się nim zainteresować osoby, którym zależy na materiałach wykonanych w grach.

Producent Xboxa poinformował właśnie, że już niedługo rozpocznie się wielki proces usuwania zrzutów i klipów wykonanych przez graczy. Jeżeli często dzielicie się takimi materiałami z innymi, to powinniście jak najszybciej dokonać kopii zapasowej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Czyszczenie rozpocznie się 30 maja 2024. Firma potwierdziła, że usunięte zostaną wszystkie zrzuty, które są starsze niż 90 dni. Mowa tu o materiałach, które zostały wrzucone na serwery Xboxa, nagrania znajdujące się bezpośrednio na waszej konsoli powinny zostać nietknięte. Jeżeli chcecie dokonać zapisu waszych dzieł, możecie to zrobić poprzez zrzucenie ich na nośnik zewnętrzny lub przesłać je do usługi One Drive od Microsoftu.

NOTE TO ALL XBOX USERS
byu/volcaandsora inxbox

Stwórz kopie zapasowe twoich najlepszych momentów w grach. Zrzuty gier zostaną usunięte z sieci Xbox po 90 dniach. Usuwanie rozpocznie się 30.05.24

Jest to o tyle ciekawa sytuacja, gdyż Microsoft już w zeszłym roku zapowiadał usuwanie nagrań, czystka miała rozpocząć się w styczniu. Być może nie obejmowała ona wszystkich graczy, a może korporacja zdecydowała się na przełożenie tego terminu. Warto zatem dokonać kopii swoich nagrań.

Źródło: Pure Xbox

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper