Unreal Engine 5.4 już dostępny! Przełom w wydajności i grafice — zobacz wideo

Technologie
10395V
Unreal Engine 5.4
Łukasz Musialik | 23.04, 19:40

Epic Games właśnie wydało Unreal Engine 5.4, najnowszą wersję ich flagowego silnika gier, który obiecuje znaczące ulepszenia wydajności i grafiki. 

Wersja 5.4, zaprezentowana podczas ostatniego wydarzenia State of Unreal GDC 2024, jest już dostępna dla deweloperów i zapowiada obiecujące zmiany.

Dalsza część tekstu pod wideo

Najbardziej ekscytującą obietnicą Unreal Engine 5.4 jest poprawa wydajności, która ma umożliwić osiągnięcie płynności 60 klatek na sekundę na obecnym sprzęcie. Epic Games zwraca uwagę na znaczące ulepszenia w kompilacji shaderów, co powinno wyeliminować frustrujące przycięcia występujące w niektórych tytułach opartych na UE w ostatnich latach.

Nowe funkcje Unreal Engine 5.4 obejmują „Adaptive Tessellation” dla Nanite, które pozwala na tworzenie niesamowicie szczegółowych detali terenu bez nadmiernego obciążania mocy obliczeniowej

„Heterogenous Volumes” to kolejna nowość, która umożliwia tworzenie realistycznych i dynamicznych dymów oraz chmur. Ponadto ulepszono wewnętrzne narzędzie do skalowania „Temporal Super Resolution”, a deweloperzy otrzymali więcej opcji do łatwej integracji własnych narzędzi AI i uczenia maszynowego z UE5.

Wśród innych nowości znajduje się „Motion Matching”, które teraz jest oficjalnie dostępne dla wszystkich deweloperów. Wcześniej narzędzie to zostało użyte w Fortnite od czasu premiery 5. rozdziału. Epic Games udostępni również darmowy pakiet edukacyjny zawierający ponad 500 animacji AAA (motion capture) stworzonych z wysokiej jakości danych.

Unreal Engine 5.4 to obiecująca perspektywa dla przyszłości gier opartych na UE, które stanowią większość gier klasy AAA i AA na PC i konsole. Z nowych możliwości silnika ma skorzystać m.in. 1943: Rise of Hydra. Z niecierpliwością czekamy na to, jak nowa wersja silnika wpłynie na inne nadchodzące tytuły i czy spełni pokładane w niej oczekiwania. Wszystkie zmiany w UE 5.4 możecie zobaczyć w tym miejscu.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (75)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper