F1 24: Wyścigi na zupełnie nowym poziomie! Rewolucyjna fizyka gry i dynamiczne sterowanie na nowym zwiastunie

Gry
2974V
F1 24
Łukasz Musialik | 22.04, 20:18

Codemasters wprowadza ogromne zmiany w fizyce w grze F1 24, nazywając to najbardziej wszechstronną aktualizacją w historii serii. 

Dynamiczne sterowanie zostało opracowane we współpracy z trzykrotnym mistrzem F1, Maxem Verstappenem. Co dokładnie oznacza ta rewolucja?

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

Po pierwsze, pojawił się zupełnie nowy system fizyki zawieszenia dzięki nowym modelom kinematyki reprezentującym zarówno samochody F1, jak i F2. Modele symulują dynamiczne zmiany kąta pochylenia i kąta skrętu, obejmując dokładną geometrię kierownicy i efekt Ackermana.

Model opony również został ulepszony: kontakt z nawierzchnią jest bardziej realistyczny w połączeniu ze zmianami zawieszenia, a ciepło i zużycie opon są bardziej autentyczne — efekty jazdy na mokrej nawierzchni zostało wzmocnione. Symulacja aerodynamiki również została dopracowana. Kąt nachylenia podwozia ma większy wpływ na docisk i opór, co czyni regulację wysokości zawieszenia kluczowym elementem, który trzeba zoptymalizować. 

Wykorzystano obliczeniową dynamikę płynów i wirtualny tunel aerodynamiczny, aby dostarczyć bardziej realistycznych efektów strumieni powietrza i DRS. Ulepszona aerodynamika w bardziej efektywny sposób ukazuje indywidualne mocne i słabe strony zespołów w F1 24 na różnych torach. 

Podobnie jak w rzeczywistości, gracz ma teraz większą kontrolę nad trybem i wydajnością swojego silnika dzięki zmodernizowanej jednostce napędowej. Regulowany hamulec silnika wpływa na zachowanie energii podczas hamowania i zwalniania — dokładność odzyskiwania i zużycia energii MGU-K i MGU-H będzie teraz większa.

Ulepszona mapa przepustnicy zmniejsza marnowanie energii i daje graczowi głębszą kontrolę nad poziomami energii. Wszystkie tryby ERS (System Odzyskiwania Energii) są dostępne dla graczy F1 24 we wszystkich sesjach, a nowy model mechanizmu różnicowego umożliwia dokładniejsze dostosowanie do zmieniających się warunków. 

Przypominamy, że F1 24 zostanie wydane 31 maja na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S|X.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper