Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.02.2015 18:33
Digital Foundry bada Dark Souls 2 na PlayStation 4
1149V

Digital Foundry bada Dark Souls 2 na PlayStation 4

Na początku kwietnia ostatnie dzieło From Software zadebiutuje w końcu na PlayStation 4 i Xboksach One. Twórcy udostępnili ostateczną wersję pozycji przedstawicielom Digital Foundry i dzięki temu możemy zerknąć na profesjonalny test pozycji. 

Dark Souls 2 na konsolach aktualnej generacji otrzyma podtytuł Scholar of the First Sin. Wraz z grą wszyscy zainteresowani otrzymają wcześniej wydane rozszerzenia, nowe fabularne wątki, a pozycja otrzyma nawet nowe rozmieszczenie przeciwników.

Chociaż twórcy udostępnili przedstawicielom Digital Foundry ostateczną wersję kodu, to jednak analiza została oparta wyłącznie o wycinek gry – Knieję Upadłych Olbrzymów.  

Według badaczy pozycja na PlayStation 4 nie jest najpiękniejszą grą na konsolę Sony, ale oczywiście tytuł może pochwalić się zdecydowanie ulepszoną grafiką względem urządzeń poprzedniej generacji.

Gra działa w 1080p oraz 60 klatkach na sekundę i według informacji tytuł działa znacznie lepiej niż wcześniejsza wersja. Pozycja nadal zalicza okazjonalne spadki animacji, ale ten problem nie jest już tak dotkliwy jak na PlayStation 3 i Xboksach 360.  

Twórcy popracowali również nad oświetleniem oraz wygładzeniem krawędzi.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-hands-on-with-dark-souls-2-on-ps4

Tagi: Dark Souls 2 dark souls 2: scholar of the first sin digital foundry playstation 4