Wydawca GTA 6 zwalnia setki ludzi i anuluje gry. Firma oszczędza, choć wcześniej kupiła wielkie studio

Gry
1453V
GTA VI
Iza Łęcka | 17.04, 09:45

Take-Two jest kolejną firmą z branży gier, która redukuje koszty. Wydawca GTA 6 potwierdził plany dotyczące zwolnienia 5% pracowników.

Take-Two szykuje się do kilku wielkich premier. W najbliższych dniach na rynek trafi TopSpin 2K25, lecz najwięcej mówi się o nadciągającym  GTA 6, czyli jednej z najbardziej oczekiwanych gier w ostatnich latach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pomimo setek milionów dolarów zysków, obecnie zdecydowano się na redukcję kosztów i zwolnienie 5% pracowników, czyli około 579 osób. Jednocześnie przedsiębiorstwo anulowało „kilka” gier.

Jeśli śledzicie poczynania amerykańskiego wydawcy, to ta sytuacja może być dla Was dużym zaskoczeniem, ponieważ wcześniej  Strauss Zelnick twierdził, że nie planuje zwolnień. Ostatecznie zdecydowano się usunąć „kilka projektów w fazie rozwoju” oraz „usprawniono struktury organizacyjne”.

Take-Two w tej sytuacji będzie musiało ponieść koszty w wysokości 160-200 mln dolarów, a 120-140 mln dolarów będzie związane z anulowaniem gier. CEO firmy w lutym zapowiedział, że „nie ma planów”, by pozbywać się pracowników, jednakże już w tym czasie przygotowywano projekt, który finalnie zmniejszył załogę o 5%.

Warto przypomnieć, że przedsiębiorstwo w 2022 roku przejęło Zyngę za 12,7 mld dolarów, a kilka dni temu ogłoszono dołączenie do swojej rodziny twórców serii Borderlands za 460 mln dolarów.

Źródło: IGN

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper