PS5 Pro potwierdzone przez Sony? Producent rozpoczął usuwanie materiałów od informatorów

Gry
3364V
PS5 Pro i sony
Iza Łęcka | 16.04, 07:01

Sony jeszcze oficjalnie nie zaprezentowało ulepszonej wersji PlayStation 5, lecz nie pozostaje obojętne na ostatnie doniesienia informatorów.

W ostatnich miesiącach plotki oraz wiadomości dotyczące PS5 Pro przybierają tylko na sile. Dowiedzieliśmy się, że konsola rzeczywiście istnieje, będzie posiadała szereg ulepszeń, a zespoły deweloperskie mogą już pracować nad grami wykorzystującymi możliwości podkręconego PlayStation 5.

Dalsza część tekstu pod wideo

Japoński gigant nie odnosi się do jakichkolwiek wiadomości, co nie powinno nas w ogóle dziwić. W końcu głównym celem przedsiębiorstwa jest osiągnięcie jak najwyższego wyniku sprzedaży obecnej na rynku konsoli. Brak komentarzy głównych przedstawicieli Sony nie oznacza jednak braku działania...

Sony zablokowało materiał dotyczący PS5 Pro autorstwa youtubera o nicku Moore's Law is Dead, który podczas jednego z ostatnich filmików omawiał specyfikację nowego urządzenia. Konsola ma odznaczać się nieco lepszym procesorem oraz znacznie mocniejszą kartą graficzną. Część z branżowych insiderów potwierdziło wiarygodność ujawnionych informacji.

Film Moore's Law is Dead uwzględniał szereg szczegółów oraz prezentował zrzuty ekranu pokazujące rzeczywiste dokumenty Sony przeznaczone dla studiów deweloperskich. Zapewne właśnie te szczegóły spotkały się z reakcją japońskiego giganta. Obecnie materiał został zablokowany, a pod wskazanym linkiem przeczytamy komunikat – Sony powołuje się na ochronę praw autorskich:

Ten film jest już niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich, które zgłosił Sony Interactive Entertainment.

PS5 Pro wydaje się być coraz bliżej, a tego typu działania producenta tylko wzmagają spekulacje i podgrzewają atmosferę oczekiwania na oficjalne ogłoszenie.

Źródło: Reddit

Komentarze (115)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper