PS5 Pro potwierdzone przez kolejne źródło. Dziennikarz otrzymał dokumenty Sony

Gry
7683V
PS5 Pro
Iza Łęcka | 15.04, 07:01

PS5 Pro zostanie ujawnione w następnych miesiącach. Kolejny redaktor uzyskał dostęp do dokumentacji i podzielił się informacjami na temat mocniejszego PlayStation 5.

Sony w najbliższych tygodniach zapewne nie pokusi się, by ujawnić PS5 Pro, ponieważ prezentacja mogłaby znacząco zmniejszyć sprzedaż aktualnego modelu PlayStation 5, mamy jednak coraz więcej powodów, by wierzyć, że urządzenie zmierza na rynek, a entuzjaści rozgrywki w najlepszej jakości mogą przygotowywać się do zakupów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tom Warren jest następnym branżowym dziennikarzem, który otrzymał komplet dokumentów mocniejszego PlayStation 5. Redaktor The Verge zapoznał się z danymi przygotowanymi dla deweloperówSony ujawniło już pełną specyfikację sprzętu twórcom gier, którzy mogą kreować swoje obecne oraz nowe produkcje właśnie z myślą o ulepszonym PS5.

Przedstawiciel The Verge potwierdza, że PS5 Pro otrzymało o 10% lepszy procesor, oraz znacznie mocniejszą kartę graficzną (+45%).

Widziałem wiele dokumentów deweloperskich PS5 Pro i Sony dokonało kilku interesujących wyborów w kontekście następnej konsoli. Procesor PS5 Pro będzie taktowany zegarem 3,85 GHz (10% więcej niż PS5) w nowym "trybie wysokiej częstotliwości procesora". W trybie standardowym będzie to 3,5 GHz. Deweloperzy będą mogli wybrać tryb, a także uzyskać dostęp do 1,2 GB więcej pamięci systemowej, ponieważ Sony zwolniło 13,7 GB na PS5 Pro do użytku deweloperskiego, w porównaniu z 12,5 GB na PS5. Nie są to nowe informacje, ale mogę zweryfikować ich prawdziwość.

10% więcej po stronie CPU i 45% po stronie GPU.

Zwróćmy uwagę na pewien istotny aspekt – do ujawnienia PS5 Pro najprawdopodobniej dojdzie dopiero w drugiej połowie 2024 roku, tymczasem już teraz znamy niemal pełną specyfikację urządzenia. Nadal pozostają pewne niewiadome (cena, data premiery, wygląd), ale nawet te informacje mogą doczekać się publikacji przed oficjalnymi ruchami Sony.

Warto przypomnieć o PS4 Slim i PS4 Pro – pierwszą z konsol gracze zdążyli już kupić i pokazać na materiałach, a dopiero później doszło do oficjalnej prezentacji sprzętu.

Źródło: X: tomwarren

Komentarze (251)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper