Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.02.2015 19:33
Zbiórka na remake Metal Gear Solid okazała się klapą
1482V

Zbiórka na remake Metal Gear Solid okazała się klapą

Wszyscy chcą grać, ale nikt nie chce zapłacić? To nie do końca tak, ale zbiórka crowdfundingowa na nową wersję Metal Gear Solid okazała się totalną klapą. Chociaż można odnieść wrażenie, że akurat w tym przypadku zawinił organizator akcji. 

Pamiętacie słowa Hideo Kojimy z początku miesiąca dotyczące ulepszonej wersji Metal Gear Solid? Charyzmatyczny deweloper chciałby zagrać w odświeżoną wersję tej pozycji z otwartym światem. Problemem jest zebranie twórców, którzy chcieliby poświęcić się dla tak wielkiego i ambitnego kotleta.  

Swoją szansę w tej sytuacji zauważył Tom, który postanowił przygotować zbiórkę na Kickstarterze – za 650 tysięcy dolarów organizator chciał przygotować Metal Gear Solid na silniku Fox Engine.

Wszystko wygląda bardzo ładnie? Z pozoru tak, ale łatwo można odnieść wrażenie, że twórca tej inicjatywy nie przygotował się do tego zadania – witryna pozycji na Kickstarterze wyglądała słabo, a w dodatku gracze nie byli zachęcani do projektu ciekawymi nagrodami.

W tej sytuacji pomysł upadł, a projekt nie zebrał nawet 1 dolara.

Jak celnie zauważył redaktor Dualshockers – nawet zbiórka na sałatkę ziemniaczaną zgromadziła ponad 55 tysięcy dolarów... W przypadku Kickstartera nie tylko liczy się pomysł, ale również jego realizacja. 

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/02/19/ridiculous-metal-gear-solid-ps4-remake-kickstarter-canceled-after-absolutely-no-one-pledged/

Tagi: Hideo Kojima kickstarter metal gear solid remake