Stardew Valley 1.6. Gracze nie spodziewali się aż tak dużych zmian! Premiera napędza rekordowe wyniki

Gry
2662V
Stardew
Bartosz Dawidowski | 20.03, 09:21

Stardew Valley 1.6 stało się faktem. Eric "ConcernedApe" Barone spełnił daną obietnicę - deweloper żegna się ze swoim dziełem w pięknym stylu.

ConcernedApe opublikował już ogromną aktualizację 1.6 dla Stardew Valley. Wydarzenie wywołało tak duży entuzjazm wśród fanów, że gra uzyskała na Steam swój historycznie wysoki wynik. W nocy na serwerach Steam, w tym samym momencie, bawiło się ponad 146 tysięcy osób. Poprzedni rekord ustanowiono w tej kategorii 3 lata temu, kiedy w Stardew Valley bawiło się równocześnie 99 tysięcy fanów.

Dalsza część tekstu pod wideo

W tej chwili z aktualizacji 1.6 mogąc cieszyć się tylko gracze na PC. Wersje konsolowe są w drodze (niestety jeszcze bez dokładnej daty premiery.

Lista zmian i nowości w aktualizacji 1.6 jest ogromna (pełny wykaz modyfikacji czeka na was na oficjalnej stronie gry). Wśród najważniejszych nowości w Stardew Valley 1.6 jest świeży, 3-dniowy festiwal, zawody wędkarskie i nowe wydarzenie letnie. Do gry wprowadzono zupełnie nowy typ farmy (Meadowlands Farm), nowe dialogi dla NPC, wiele sekretów i ukrytych skarbów, cztery nowe produkty rolnicze, które można uprawiać i wiele, wiele innych motywów, takich jak kooperacja dla 8 graczy.

Co ważne - bardzo rozbudowana jest też sekcja z ulepszeniami graficznymi. ConcernedApe dodał do lokacji m.in. wodospady, nową faunę i florę, ulepszone wnętrza budynków, opadające liście z drzew jesienią i masę innych, wizualnych smaczków, takich jak zmiany w oświetleniu (szczególnie wieczorem i w nocy).

Źródło: https://www.stardewvalley.net/stardew-valley-1-6-update-full-changelog/

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper