Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.02.2015 14:00
Poznajcie historię zombiaków z Call of Duty
1377V

Poznajcie historię zombiaków z Call of Duty

Na DICE Summit 2015 swoje 25 minut otrzymał Mark Lamia – szef Treyarch – który postanowił opowiedzieć historię żywych trupów w serii Call of Duty. Chcecie to zobaczyć? Zapraszamy na zapis wystąpienia. 

Nie będę ukrywał, że oglądałem to wydarzenie na żywo i liczyłem, że Lamia zapowie w trakcie prezentacji kolejną odsłonę Call of Duty. Wszystko wskazywało na to, że produkcją będzie Call of Duty: World at War 2 – nawet na Twitchu ludzie odliczali minuty do tej wielkiej prezentacji.

Tak się niestety nie stało, szef Treyarch pożegnał się z publicznością bez tej sensacyjnej informacji, ale za to my możemy dzisiaj poznać pełną historię zombiaków w Call of Duty.

Lamia wspomina, że zespół przygotował tryb z żywymi trupami w tajemnicy i ten wariant rozgrywki prawie został skasowany. Później pojawiła się nawet myśl, aby dodać zombiaki jako Easter Egg.

Co ciekawe, niektórzy szefowie zarządzający marką Call of Duty byli całkowicie przeciwni tej wariacji. W tej sytuacji Lamia wiedział, że podejmuje ważną decyzję – gdyby gracze źle zareagowali na ten tryb, to byłby to największy błąd w jego karierze. 

Źródło: http://www.vg247.com/2015/02/11/the-story-of-call-of-duty-zombies-as-told-by-treyarch-studio-head/

Tagi: Activision call of duty dice summit 2015 mark lamia Treyarch