Cyberpunk 2077 zawiera teaser z nowej gry Hideo Kojimy? 3 lata przed zapowiedzią OD

Gry
3934V
Hideo Kojima w Cyberpunk 2077
Iza Łęcka | 19.03, 07:38

W Night City możemy natrafić na Hideo Kojimę, lecz dopiero teraz jego obecność nabiera głębszego sensu. Wypowiedź doświadczonego dewelopera jest bezpośrednio łączona z jego najnowszym, enigmatycznym projektem.

Cyberpunk 2077 zadebiutował w grudniu 2020 roku, natomiast dopiero po trzech latach od debiutu gry CD Projekt RED Hideo Kojima ujawnił swoją najnowszą produkcję, o której mówiło się od dłuższego czasu. Wydawać by się mogło, że te dwa zdarzenia nic nie łączy, jednakże jeden z Easter Eggów zdradza pewną ciekawostkę. Postać, w którą wcielił się Japończyk i którą możemy spotkać w Night City, opowiada o tajnym projekcie, jaki poznaliśmy kilka miesięcy temu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Hideo Kojima realizuje Death Standing 2 dla PlayStation 5 i Sony, natomiast współpracując z Microsoftem, tworzy tajemnicze OD, które znajdzie się na Xboksach Series X|S.

Japończyk ujawnił projekt podczas zeszłorocznej gali The Game Awards, w trakcie której nie tylko mogliśmy zobaczyć zwiastun gry, ale również usłyszeliśmy o bardzo wstępnych założeniach. Co ciekawe, jego wypowiedź jest łączona także z pewnym momentem w produkcji CD Projekt RED. Jako Hideyoshi Oshima deweloper również opowiadał o swoim nowym przedsięwzięciu...

„Chcę, aby moje produkcje przekazywały prawdziwe, surowe, ludzkie emocje” – powiedziała postać grana przez Hideo Kojimę w Cyberpunku 2077, by po chwili dodać:„Chcę odtworzyć te złożone, realistyczne uczucia i emocje… oczywiście wplecione w znacznie lepsze historie”.

Powyższe słowa wydają się znakomicie pasować do prezentacji OD - gracze przez wiele miesięcy słuchali wypowiedzi, tymczasem jak się okazuje już w 2020 roku Japończyk mógł zamieścić w Cyberpunku 2077 teaser swojego nowego projektu.

Sytuacja jasno pokazuje, że twórca posiada jeszcze wiele pomysłów i już wiele lat temu chciał zrealizować tytuł przypominający OD. Dzięki wsparciu Microsoftu produkcja ujrzy światło dzienne.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Cyberpunk 2077.

Źródło: Reddit

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper