Nintendo Switch 2 ma zapewnić moc podobną do PS4 Pro. Nintendo zadba o lepszą baterię niż w Steam Decku

Gry (plotka)
2171V
Switch OLED
Iza Łęcka | 04.03, 09:02

Pojawiły się kolejne przecieki dotyczące możliwości następcy Nintendo Switcha. Platforma podobno nie zawiedzie mocą, choć japoński producent tym razem nieco bardziej wykorzysta potencjał docka.

Nintendo Switch wkroczył już w ósmy rok swojego życia, tymczasem Big N jak dotąd oficjalnie nie potwierdziło Nintendo Switcha 2. Konsola powinna trafić na rynek na początku 2025 roku, lecz wciąż oczekujemy na prezentację sprzętu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do tematu platformy kolejny raz nawiązał Moore's Law is Dead, który postanowił zweryfikować wszystkie informacje na temat wydajności Nintendo Switcha 2.

Według najnowszych doniesień urządzenie Japończyków ma skorzystać z potencjału procesora Samsunga wykonanego w procesie technologicznym 8 nm i najprawdopodobniej otrzyma 12 GB pamięci.

Nintendo Switch 2 ma przypominać potencjałem Xboksa Series S, ale zaoferuje rozgrywkę w niższej liczbie klatek na sekundę. Najlepszym odpowiednikiem platformy Big N jest podobno PlayStation 4 Pro – przynajmniej w momencie umieszczenia konsoli w docku.

PS4 Pro to dobry sposób na scharakteryzowanie wydajności Switcha 2 w docku. PS4 Pro byłoby lepszym porównaniem, ale XSS nie różni się tak naprawdę poza procesorem ze względu na ograniczony system pamięci.

Jak wskazuje insider, Nintendo Switch 2 ma działać dłużej na jednym ładowaniu niż Steam Deck, ale jednocześnie nie będzie odznaczać się aż tak dużą wydajnością – w ostateczności gry na nowym urządzeniu mają działać w odrobinę gorszej płynności, ale dzięki temu Nintendo zaoferuje dłuższą rozgrywkę.

Źródło: WccfTech

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper