Nintendo Switch 2 – w jakiej cenie kupimy sprzęt? Konsola ma być już „gotowa na premierę”

Gry (plotka)
2572V
Nintendo Switch 2
Iza Łęcka | 01.03, 13:04

Nintendo miało opóźnić premierę next-genowej platformy, lecz najnowszy insiderski raport wskazuje, że producent jest gotowy na debiut urządzenia. Cały projekt podobno został sfinalizowany, co może sugerować, że produkcja Nintendo Switcha 2 jest na dobrej drodze.

Big N w drugiej połowie marca dostarczy na Nintendo Switcha przygodę ukochanej Mario, jednakże Princess Peach: Showtime! wydaje się być jak na razie jedyną zupełnie nową produkcją przygotowaną przez zespoły Nintendo na 2024 rok. Producent jak dotąd nie podzielił się większymi planami na drugą połowę roku, jednak możemy sądzić, że wciąż jest rozwijana next-genowa platforma i zapewne przez nowego Switcha obserwujemy pewnego rodzaju mniejszą aktywność Japończyków.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nintendo Switch 2 jest zapewne teraz najważniejszym projektem całego Nintendo, a jak wskazuje najnowszy przeciek, japoński gigant już „lata temu” sfinalizował prace nad projektem konsoli, a teraz tylko czeka na odpowiedni moment (zapewne wystarczającą liczbę części), by rozpocząć masową produkcję.

Moore's Law is Dead dotarł do nowych szczegółów, według których Nintendo Switch 2 zostanie wyposażony w NVIDIA T239 SOC z NVIDIA Ampere GPU (1280 rdzeni). Przedsiębiorstwo miało zdecydować się na 8 lub 16GB pamięci RAM (LPDDR5).

Nintendo prawdopodobnie postawi na podzespoły firmy NVIDIA, ale co ciekawe – AMD podobno chciało przejąć projekt i zrealizować hybrydową konsolę. Producent jednak przegrał z mocną i sprawdzoną przez Japończyków konkurencją.

Informator wspomina, że Nintendo Switch 2 jest „gotowy od kilku lat” – w tym wypadku mówimy o specyfikacji, która została wybrana, dopieszczona i dostosowywana do rynkowych okoliczności.

Decyzja dotycząca ceny nie została jeszcze ostatecznie podjęta, ale wstępne szacunki mówią, że Nintendo Switch 2 ma być dostępny w cenie 399-499 dolarów:

Szczerze mówiąc, gdyby Nintendo chciało być bardziej konkurencyjne, prawdopodobnie mogłoby wycenić tę konsolę na 349 dolarów i nadal mieć niewielki zysk, ale myślę, że 399-499 dolarów jest najbardziej prawdopodobne.

Jeśli informacja zostanie potwierdzona, to urządzenie może być dostępne w Polsce w cenie około 1720-2150 zł – jeżeli po raz kolejny Japończycy postawią na przelicznik 1 euro = 1 dolar.

Źródło: WccfTech

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper