Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.02.2015 10:48
Poważny błąd w Dying Light - uważajcie na zapisane stany gry!
6852V

Poważny błąd w Dying Light - uważajcie na zapisane stany gry!

Dying Light zbiera dobre oceny i cieszy graczy mocnym gameplayem. Okazuje się jednak, że polska produkcja nie ustrzegła się plagi ostatnich lat, czyli bugów. Póki co trzeba bardzo uważać na save'y.

Zombiaki potrafią zaleźć za skórę, ale straszniejsze od nich są bugi. W szczególności takie, które wpływają na zapisane stany gry. Niestety w Dying Light występuje błąd, który powoduje skasowanie progresu graczy. Gracze zgłaszają, że bug pojawia się w momencie osiągnięcia 22% postępu i rozpoczęcia questa "Siblings". Tytuł może na tym etapie zawiesić konsolę, a po jej zrestartowaniu okazuje się, że tracimy cały posiadany arsenał broni, przedmiotów, zdolności itp. Na szczęście pozostajemy na etapie rozpoczętego questa, ale marne to pocieszenie, w momencie gdy z gry wyparował cały rozwój postaci gracza. Gracze zgłaszają, że bug uniemożliwia przejście gry, bo przedmioty, który znikają są kluczowe w dalszych fragmentach zabawy.

Techland zgłaszał na forum, że zdaje sobie sprawę z tego błędu i że pracuje nad jego jak najszybszym poprawieniem. Niestety gracze, których spotkało to nieszczęście, będą musieli rozpocząć zabawę od początku, bo nie ma możliwości odtworzenia zapisanego już stanu gry.

Bug występuje w wersjach na PS4, XONE i PC.

Naszą recenzję gry znajdziecie w najnowszym numerze PSX Extreme.

Źródło: http://www.craveonline.com/gaming/articles/818809-game-breaking-dying-light-glitch-deleting-players-progression

Tagi: bug Dying Light polska Techland