Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.02.2015 18:31
Sony zamknie Oita TEC - fabrykę odpowiedzialną za podzespoły do konsol
1445V

Sony zamknie Oita TEC - fabrykę odpowiedzialną za podzespoły do konsol

Sony ogłosiło w komunikacie prasowym, że zamknie Technologiczne Centrum Oita (Oita TEC). To w tym miejscu są tworzone podzespoły do urządzeń japońskiej korporacji. 

Pracownicy Oita TEC w ostatnim czasie skupiali się na przygotowywaniu chipów RSX do PlayStation 3 oraz zajmowali się procesorami Cell.

W oficjalnym komunikacie włodarzy Sony pojawia się wzmianka o zmianach biznesowych, jednak wszyscy wiedzą, że ta sytuacja jest związana z coraz to mniejszym zapotrzebowaniem na PlayStation 3 i co za tym idzie na podzespoły do tego urządzenia.

Fabryka zostanie ostatecznie zamknięta w marcu 2016 roku, jednak pracownicy nie stracą pracy, a zostaną przeniesieni do innych zakładów Sony.

Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że Sony planuje zainwestować około 105 mld jenów (około 805 milionów dolarów) w swoje dwie fabryki Nagasaki TEC oraz Yamagata TEC. To w tych miejscach powstaje matryca CMOS i produkcja zostanie zwiększona z 60 tysięcy na 80 tysięcy płytek miesięcznie.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2015/02/03/sony-closing-factory-working-on-playstation-chips-pushing-cmos-sensors-production/

Tagi: playstation 3 playstation 4 playstation vita sony