Najnowszy hit już dostępny w Disney+. 100% dziennikarzy poleca znakomitą historię

Filmy/seriale
9284V
Disney Plus Logo
Iza Łęcka | 27.02, 09:03

Sympatycy obiecujących seriali czekali na ten dzień od dłuższego czasu. Na serwerach Disney+ właśnie wylądowała najnowsza propozycja, która przyciąga przed ekrany zachwycającymi pierwszymi recenzjami. „Szogun” może być jedną z najlepszych produkcji 2024 roku.

Disney regularnie dostarcza nowych historii opracowanych specjalnie dla Disney+, lecz tylko w wyjątkowych sytuacjach możemy mówić o nadciągającym hicie. „Szogun” to nie tylko jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali 2024 roku, ale dzięki najnowszym opiniom możemy śmiało dojść do wniosku, że twórcy nie zawiedli, przygotowując solidny obraz.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pierwsze recenzje „Szoguna” potwierdzają jedno – entuzjaści opowieści umiejscowionych w feudalnej Japonii nie mogą przejść obojętnie obok tej historii. 100% krytyków z serwisu Rotten Tomatoes poleca serial, który został sprawdzony przez 26 dziennikarzy. Pierwszy sezon może także pochwalić się znakomitymi ocenami na serwisie Metacritic (83 punkty).

„Szogun” to fabularyzowana wersja prawdziwych, historycznych wydarzeń, która przestawia historię dwóch mężczyzn z „różnych światów” oraz samurajki. John Blackthorne to angielski żeglarz, Lord Toranaga jest potężnym daimyo, skłóconym z niebezpiecznymi, politycznymi rywalami, natomiast Lady Mariko jest prezentowana jako kobieta z „nieocenionymi umiejętnościami”, która przez pochodzenie musi wielokrotnie udowadniać swoje umiejętności lojalność.

Produkcja bazuje na powieści Jamesa Clavella z 1975 roku pod tym samym tytułem – w 1980 roku przygotowano pierwszą adaptację w formie miniserialu.

„Szogun” właśnie został dodany na Disney+ i na dobry początek widzowie mogą sprawdzić dwa z 10 odcinków 1. sezonu. Następne epizody będą dostępne w co tygodniowych odstępach czasu, a finał został zaplanowany na 23 kwietnia.

Źródło: Disney

Komentarze (28)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper