Age of Mythology: Retold — powrót legendy RTS na PC i Xbox. Zobaczcie pierwsze zdjęcia - gra jest śliczna!

Gry
4817V
Age of Mythology Retold
Łukasz Musialik | 23.02, 20:49

Microsoft i World’s Edge zapowiedzieli, że Age of Mythology: Retold, zremasterowana wersja kultowej gry strategicznej z 2002 roku, ukaże się na PC i Xbox jeszcze w tym roku. Gra będzie dostępna w ramach usługi Game Pass i będzie pierwszą grą World’s Edge, która zadebiutuje na obu platformach jednocześnie.

Age of Mythology: Retold przeniesie nas do świata mitologii greckiej, egipskiej i nordyckiej. Tak jak w oryginale z 2002 roku, będziemy budować cywilizacje, zbierać surowce, rozwijać technologie, walczyć z bogami i mitycznymi stworami. Gra będzie miała nową oprawę graficzną, z lepszymi modelami, animacjami, teksturami i interfejsem. Remaster ma również zawierać wszystkie dodatki i aktualizacje z oryginalnej wersji, aż do Tale of the Dragon z 2016 roku, w tym frakcje Atlantydy i Chin, jednostki tytanów, dodatkowe mapy i kampanie.

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

To prawdziwa gratka dla fanów gatunku RTS i Age of Empires, którego gra jest spin-offem. To także okazja dla nowych graczy, aby poznać klasykę gatunku, która nadal cieszy się popularnością i dużym uznaniem. Gra ma być przyjazna początkującym graczom, ale trudna do opanowania na poziomie mistrzowskim. 

Age of Mythology: Retold to część inicjatywy Microsoftu, który chce odświeżyć i rozwijać swoje strategiczne marki. Wcześniej Microsoft wydał zremasterowane wersje Age of Empires I, II i III, a także nową część Age of Empires IV. Microsoft pracuje też nad wersją przeznaczoną na urządzenia mobilne. Premiera w 2024 roku (nie podano dokładnej daty).

Źródło: Youtube.com

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper