„To arcydzieło i prawdziwe dzieło sztuki”. Tytuł zjednoczył wszystkie redakcje świata — MetaCritic z 93/100!

Gry
24285V
Final Fantasy VII Rebirth
Łukasz Musialik | 22.02, 19:13

Final Fantasy 7 Rebirth, druga część trylogii remake'ów kultowej gry z 1997 roku, jest już dostępna w formie demonstracyjnej na PlayStation 5. W pełną wersję mieli okazję już od jakiegoś czasu zagrać największe redakcje w kraju i na świecie — zobaczcie, co my sądzimy o Final Fantasy 7 Rebirth. Gra zbiera znakomite recenzje od krytyków i fanów, którzy doceniają jej oprawę graficzną, system walki, rozbudowany świat i wierność oryginałowi.

Według agregatora Metacritic, Final Fantasy 7 Rebirth ma obecnie średnią ocen 93/100, co czyni ją drugą najlepiej ocenianą grą z serii Final Fantasy w historii, zaraz po Final Fantasy 9, która ma 94/100. Rebirth otrzymał aż 116 pozytywnych recenzji z przeważającą oceną 100/100.

Dalsza część tekstu pod wideo

undefined

undefined

Recenzenci chwalą grę za jej piękną grafikę, która wykorzystuje spore pokłady mocy z PS5. Doceniają ją także z dynamiczny i satysfakcjonujący system walki, który łączy elementy akcji i RPG, oraz za bogaty i zróżnicowany świat, który oferuje całkiem dużo miejsc do eksploracji. Gra opowiada o dalszych przygodach Clouda i jego przyjaciół, którzy uciekli z Midgaru i wyruszyli w podróż po świecie, aby powstrzymać złowrogą korporację Shinra i tajemniczego Sephirotha.

Final Fantasy 7 Rebirth jest wierną adaptacją historii i postaci z oryginalnej gry, jednocześnie wprowadzając kilka nowych i zaskakujących elementów. Zachwyt możemy zobaczyć też u fanów, którzy po obejrzeniu lub przeczytaniu recenzji o grze wprost nie mogą doczekać się jej premiery zaplanowanej na 29 lutego 2024 roku. Final Fantasy 7 Rebirth jest obecnie ekskluzywną grą na PS5 i nie będzie dostępna na innych platformach, przynajmniej przez jakiś bliżej nieokreślony czas. Tytuł został podzielony na dwie płyty i zajmować ma około 150 GB miejsca na dysku. 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Final Fantasy VII Rebirth.

Źródło: metacritic.com

Komentarze (177)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper