PlayStation VR2 otrzyma wsparcie dla PC! Sony zapowiada ogromne zmiany

Gry
2364V
PlayStation VR 2
Mateusz Kucharski | 22.02, 14:30

PlayStation VR2 to fantastyczny sprzęt, który cierpi jednak na lekki brak gier. Użytkownicy gogli od Sony mogli grać wyłącznie w gry, które dostępne były na PlayStation 5. Wygląda na to, że Japończycy planują wielką zmianę odnośnie swojego sprzętu. Sony ogłosiło, że pracują nad możliwością zagrania w dodatkowe gry z PC poprzez PSVR2!

Sprzedaż PlayStation VR2 znacznie wyhamowała, podobnie jak ilość gier, które tworzone są z myślą o sprzęcie do wirtualnej rzeczywistości od Sony. Wysoka cena sprawiła, że wiele osób zdecydowało się na zakup sprzętu od konkurencji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sony najwidoczniej ma plan na dalszy rozwój PlayStation VR2. W swoim poście na blogu PlayStation poinformowano, że inżynierowie pracują nad udostępnieniem wsparcie dla gier z komputerów. Może to być punkt zwrotny, jeżeli chodzi o popularność PSVR2.

PlayStation VR2 pojawiło się na rynku rok temu, wspierane przez ponad 40 gier, w tym zupełnie nowe doświadczenia, takie jak Horizon Call of the Mountain i Pavlov, a także tytuły kompatybilne z PS VR2, takie jak Gran Turismo 7 i Resident Evil Village. Teraz, po niedawnym ujawnieniu Metro Awakening i Legendary Tales w ramach zeszłomiesięcznego State of Play, w dzisiejszym poście na PS Blog przedstawiamy kilka gier. Nowe ogłoszenia, ujawnione daty premiery, debiuty DLC i premiera gry: znajdziesz je poniżej, wszystkie przedstawione przez twórców stojących za grami. Jest na co czekać.

Ponadto z przyjemnością informujemy, że obecnie testujemy możliwość uzyskania przez graczy PS VR2 dostępu do dodatkowych gier na PC, aby zaoferować jeszcze większą różnorodność gier oprócz tytułów PS VR2 dostępnych na PS5. Mamy nadzieję, że wsparcie to będzie dostępne w 2024 roku, więc bądź na bieżąco z kolejnymi aktualizacjami.

Jeżeli Japończycy faktycznie wprowadzą wsparcie dla gier z PC, będzie to niesamowite ulepszenie sprzętu. Ulepszenie, o którym marzyło wielu obecnych posiadaczy gogli Sony. Na dodatkowe szczegóły musimy jednak poczekać. Nie wiemy, czy będzie wymagało to od twórców gier jakiejś dodatkowej ingerencji i dostępne będą tylko wybrane tytuły, czy też wsparcie otrzymają wszystkie gry dostępne na PC.

Sony ma nadzieję, że zmiany uda się wprowadzić jeszcze w 2024. Póki co, czekamy na dalsze szczegóły.

Źródło: Blog PlayStation

Komentarze (149)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper