Twórcy Sea of Thieves o premierze gry na PlayStation: „To dla nas niesamowita chwila"

Gry
1434V
Sea of Thieves PS5
Mateusz Kucharski | 22.02, 13:39

Jeszcze miesiąc temu część graczy nie uwierzyłaby w taki rozwój wydarzeń. Microsoft zdecydował się przenieść cztery ze swoich gier na konsolę PlayStation. Użytkownicy konsol japońskiego producenta otrzymają możliwość zagrania w świetne gry, które były dostępne wyłącznie na Xbox i PC. Swojej ekscytacji nie kryją także twórcy Sea of Thieves.

Sea of Thieves to piracka przygoda stworzona przez studio Rare, które odpowiedzialne jest za takie tytuły jak Banjo-Kazooie, Viva Pinata i Perfect Dark. Ich gra o piratach nie miała jednak lekkiego startu. Na początku, gracze zarzucali twórcom, że Sea of Thieves oferuje mało zawartości i nie ma za bardzo co robić. Przez kolejne lata, Rare rozwijało kolejne aktualizacje i dodatki do gry, które sprawiły, że SoT stało się jedną z najlepszych produkcji stworzonych przez Microsoft.

Dalsza część tekstu pod wideo

Premiera gry na PlayStation to okazja dla milionów graczy, aby wypróbowali Sea of Thieves i dołączyli do innych. Ekscytacji, na temat przeniesienia gry na konsolę Sony, nie kryją nawet twórcy, którzy cieszą się, że już niedługo kolejni gracze wypłyną na otwarte morze. Dyrektor kreatywny, Mike Chapman, tak skomentował sprawę:

Coś, co zawsze nas pasjonowało, to pomysł, że powinniśmy usuwać bariery, które uniemożliwiają graczom wspólną grę. Fakt, że gracze na PlayStation mogą wkroczyć do tego świata, a ty możesz grać na wszystkich innych platformach, oznacza, że jest to bardzo ekscytujący czas dla Sea of Thieves. Szansa na dostarczenie tej gry do zupełnie nowej publiczności jest monumentalna, to dla nas niesamowita chwila.

Oprócz Sea of Thieves, gracze PlayStation będą mogli zagrać w HI-FI Rush, Pentiment oraz Grounded. Microsoft póki co zdecydował się na przeniesienie tylko tych tytułów, lecz nie wykluczone, że jeśli odniosą one sukces, to być może Amerykanie udostępnią kolejne tytuły. Sea of Thieves trafi na PlayStation 5 już 30 kwietnia!

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper