Joker 2 z gigantycznym budżetem. Joaquin Phoenix i Lady Gaga otrzymają ogromne wypłaty

Filmy/seriale
2254V
Joker 2
Iza Łęcka | 22.02, 08:17

Warner Bros. Discovery nie oszczędzało na kontynuacji oscarowego hitu z 2019 roku. Todd Phillips, realizując „Joker: Folie à deux” nie musiał przejmować się budżetem, a największe gwiazdy widowiska zakontraktowały duże wypłaty.

4 października odbędzie się premiera „Joker: Folie à deux”, który jest jedną z najbardziej wyczekiwanych propozycji 2024 roku nie tylko z powodu świetnie przyjętej pierwszej części. W kontynuacji wystąpi Lady Gaga, która stanie obok Jokera (w tej roli ponownie Joaquin Phoenix) jako Harley Quinn.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redakcja Variety pochyliła się nad wydatkami Warner Bros. Discovery i opisała sytuację projektu – Todd Phillips, realizując pierwszego „Jokera”, skorzystał z zaledwie 60 mln dolarów, a film okazał się ogromnym sukcesem. Produkcja nie tylko zgarnęła dwa Oscary (Najlepszy aktor pierwszoplanowy dla Joaquin Phoenix, Najlepsza muzyka oryginalna), ale również wygenerowała w kinach 1,074 mld dolarów.

Dzięki temu Warner Bros. Discovery nie żałowało pieniędzy na kontynuację – „Joker: Folie à deux” powstał za 200 mln dolarów, co stanowi znaczący wzrost budżetu względem wspomnianych 60 mln dolarów.

Spore wypłaty zgarną gwiazdy widowiska – Joaquin Phoenix otrzyma 20 mln dolarów, a to astronomiczne wynagrodzenie w porównaniu chociażby z budżetem pierwszej części. Lady Gaga zapewne również nie narzeka, ponieważ na jej konto wpadnie około 12 mln dolarów.

Nie brakuje jednak opinii, zgodnie z którymi przed wytwórnią i twórcami spore wyzwanie. Choć kontynuacja na pewno przyciągnie wielu widzów, to musimy pamiętać o zmianie gatunku – „Joker: Folie à deux” jest połączeniem musicalu z kryminałem.

Źródło: Variety.com

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper