Jim Ryan szykuje się do odejścia. Szef PlayStation ujawnia swoje ulubione gry

Gry
2310V
Jim Ryan
Grzegorz Cyga | 21.02, 22:43

Już w tym roku Jim Ryan ustąpi ze stanowiska szefa Sony Interactive Entertainment. Jednak do tej istotnej chwili zostało jeszcze trochę czasu, więc obowiązujący wciąż prezes podzielił się z fanami listą ulubionych gier z każdej generacji PlayStation.

31 marca będzie ostatnim dniem, w którym Jim Ryan będzie pełnił funkcję CEO Sony Interactive Entertainment. Dzień później przejdzie na emeryturę po 28 latach pracy z Sony, a jego obowiązki tymczasowo przejmie Hiroki Totoki. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Dlatego redakcja Variety miała okazję przeprowadzić z nim jeden z prawdopodobnie ostatnich wywiadów. Co ciekawe, Ryan nie zamierza biernie odpoczywać, gdyż ujawnił, że ma kilka planów na przyszłość, choć raczej nie będą one związane z gamingiem.

Mam kilka rzeczy, które bulgoczą w mojej głowie. Nie potrafię powiedzieć, czym one są, ale zamierzam poprowadzić swoje życie w nieco innym kierunku.

Jednak najciekawsze jest to, iż Jim Ryan podzielił się listą swoich ulubionych gier, jakie trafiły na każdą główną konsolę PlayStation. 

PS1: Ridge Racer, 1994

Ja i większość ludzi myśleliśmy: "Wow, to jest naprawdę inna, naprawdę fajna i przyjemna gra". Wyznaczyła standardy dla większości tego, co miało nadejść w tamtej generacji.

PS2: Grand Theft Auto 3, 2001

To był tytuł, który dokonał transformacji tamtego pokolenia i był momentem kulturowym. Wywarł ogromny i trwały wpływ na branżę gier, a już na pewno na PlayStation.

PS3: Uncharted: Fortuna Drake'a, 2007

Technologia w tym momencie zaczynała umożliwiać opowiadanie historii, tworzenie narracji i emocji w inny sposób niż wszystko, co było możliwe do tej pory. Jestem bardzo dumny, że to wyszło z naszego własnego studia, Naughty Dog.

PS4: Marvel's Spider-Man, 2018

Ta gra była niesamowita i wydawała się tak dobrze rezonować ze społecznością PlayStation. Dzięki niej nabraliśmy dobrej passy w drugiej połowie tego naprawdę udanego cyklu.

PS5: God of War Ragnarök, 2022

To oczywiście wspaniała gra, która została wspaniale skrytykowana. Zbiegło się to jednak z czasem, w którym w końcu mogliśmy zacząć budować wystarczającą liczbę PlayStation 5. Wszystko potoczyło się lawinowo w pięknym kierunku.

Jim Ryan podzielił się też radą kierowaną do swojego następcy.

Nigdy nie zapominaj, że jesteśmy firmą rozrywkową... Jeśli nadal będziemy bawić, zachwycać i zaskakiwać naszą społeczność graczy, myślę, że Totoki-san i ktokolwiek pójdzie za nim, będzie w porządku.

Źródło: Variety.com

Komentarze (94)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper