Elden Ring: Shadow of the Erdtree wygląda cudownie. Poznaliśmy masę szczegółów – znamy liczbę bossów

Gry
4026V
Elden Ring
Iza Łęcka | 22.02, 07:42

From Software opublikowało zwiastun oraz potwierdziło datę premiery Elden Ring: Shadow of the Erdtree, lecz to dopiero początek rozległej kampanii marketingowej. Deweloperzy ujawnili masę konkretów o dodatku, który powinien zapewnić fanom IP mnóstwo atrakcji.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree to oficjalnie „największe w historii rozszerzenie” przygotowane przez doświadczonych, japońskich deweloperów. Gracze trafią do „zupełnie nowego świata” w Ziemiach Pomiędzy i będą płynnie podróżować pomiędzy „rozległymi mapami” Krainy Cienia.

Dalsza część tekstu pod wideo

To Miquell wprowadzi śmiałków na nowe tereny, a podczas przygody spotkamy inne osoby, które „podążają jego śladami” – jest on półbogiem i bratem Malenii. Fabuła rozszerzenia będzie koncentrować się właśnie na tej postaci.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree będzie odznaczać się wielkim światem – większym niż Limgrave. From Software chciało zapewnić coś nowego, dlatego eksperymentowali nad stworzeniem „bardziej zróżnicowanej rozgrywki”.

Na graczy czeka ponad 10 pojedynków z bossami oraz aż 8 nowych kategorii broni – twórcy zapowiedzieli wielki japoński miecz, walkę wręcz w stylu mnicha czy też broń miotaną. Śmiałkowie już teraz mogą szykować się na przeciwników o poziomie „równym Malenii”, a poziom trudności będzie podobny do tego z end-game podstawki. Produkcja zaoferuje „mnóstwo nowej broni, wyposażenia i umiejętności do znalezienia”.

Struktura świata jest podobna do tej z Elden Ring, ponieważ wojownicy będą podróżować po rozległym terenie, lecz trafią także do wielkich dungeonów oraz mniejszych lochów. Twórcy zaprowadzą graczy na zatrute bagna, co najpewniej poskutkuje wymagającą i intensywną przeprawą.

Dodatek ma zapewnić nową mechanikę zdobywania poziomów, która jest podobna do Attack Power z Sekiro. Mesmer (postać z głównej grafiki) jest wrogiem, którego poziom przypomina Godrica oraz Malenię.

Prace nad rozszerzeniem rozpoczęły się po premierze Elden Ring, a wydarzenia są osadzone „w tej samej linii czasu co podstawka”. From Software nie ma planów na następny dodatek, ale może zaoferować jeszcze nową zawartość.

Sprawdźcie oficjalne screeny z Elden Ring: Shadow of the Erdtree, które wyglądają wprost znakomicie.

Elden Ring: Shadow of the Erdtree - screeny #1

Elden Ring: Shadow of the Erdtree - screeny #2

Elden Ring: Shadow of the Erdtree - screeny #3

Elden Ring: Shadow of the Erdtree - screeny #4

Źródło: Okami13_

Komentarze (101)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper