Krytycy nie kryją zachwytu — to prawdziwe arcydzieło! Film ma aż 97% pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes!

Filmy/seriale
9447V
Diuna 2
Łukasz Musialik | 21.02, 20:34

Po sukcesie pierwszej części Diuny z 2021 roku, reżyser Denis Villeneuve powraca z kontynuacją, która jest jeszcze lepsza i bardziej spektakularna. Diuna 2: Część druga to film, który zadowoli zarówno fanów powieści Franka Herberta, jak i nowych widzów, którzy szukają niezapomnianego widowiska. A potwierdzać to mają fantastyczne opinie na Rotten Tomatoes!

Film rozpoczyna się tam, gdzie skończyła się część pierwsza. Paul Atreides (Timothée Chalamet) i jego matka Jessica (Rebecca Ferguson) zostali przyjęci przez plemię Fremenów, zamieszkujących pustynną planetę Arrakis. Paul musi zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem, które może zmienić losy galaktyki. Jednocześnie musi stawić czoła swoim wrogom, którzy chcą go zniszczyć.

Dalsza część tekstu pod wideo

Diuna 2: Część druga to film, który zachwyca pod każdym względem. Scenografia, kostiumy, efekty specjalne, muzyka - wszystko jest na najwyższym poziomie. Film jest wierny duchowi i atmosferze książki, ale też „znalazł własny sposób na siebie”. Sceny akcji są emocjonujące i dynamiczne, a dialogi inteligentne i znaczące.

Film ma również znakomitą obsadę, w której oprócz Chalameta i Fergusona występują m.in. Zendaya, Oscar Isaac, Josh Brolin, Javier Bardem, Charlotte Rampling i Stellan Skarsgård. Każdy z aktorów w pełni oddaje charakter swojej postaci i tworzy z nią wiarygodną relację.

To film, który trzeba zobaczyć na dużym ekranie, aby poczuć jego pełną moc i piękno, a według wielu opinii na Rotten Tomatoes zasługuje na miano arcydzieła! Zachęcamy Was jednocześnie do przeczytania naszej recenzji i poznania opinii na temat tego filmu

Źródło: rottentomatoes.com

Komentarze (36)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper