Xbox Game Pass otrzyma wszystkie gry Bethesdy, Activision Blizzard i Xboksa. Call of Duty zmierza do usługi

Gry
9049V
Xbox Game Pass z grami Activision Blizzard
Iza Łęcka | 21.02, 07:37

Phil Spencer odpowiedział na kolejną plotkę, zgodnie z którą gigant z Redmond miał zmienić plany i nie zaoferować wszystkich gier swoich zespołów w Xbox Game Pass. Gracze mogą oczekiwać debiutów produkcji całego Microsoft Gaming w usłudze.

W zeszłym tygodniu odbył się specjalny podcast Microsoftu, podczas którego przedstawiciele firmy – na czele z Philem Spencerem – odpowiedzieli na serię plotek. Przedsiębiorstwo rzeczywiście chce zaoferować kilka tytułów ze swojego katalogu na konkurencyjnych platformach, ale aktualnie gracze mogą liczyć jedynie na premierę czterech tytułów – według niepotwierdzonych doniesień są to Sea of Thieves, Hi-Fi Rush, Pentiment oraz Grounded.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jedną z plotek, która nabrała dość dużego rozpędu i dotyczyła biznesu Microsoft Gaming, była zmiana planów amerykańskiej korporacji w zakresie Xbox Game Pass. Phil Spencer z zespołem miał dokładnie przeanalizować Excela i dostarczyć do katalogu tylko wybrane pozycje – w dodatku produkcje miały wzmacniać bibliotekę usługi dopiero po premierze.

Stephen Totilo rozmawiał z Philem Spencerem, który potwierdził bardzo ważną wiadomość – Microsoft nie zmienił planów i wszystkie gry Bethesdy, Activision Blizzard oraz Xbox Game Studios będą debiutować w ramach Xbox Game Pass.

Naszym zamiarem jest, by pełne portfolio gier od ZeniMax, Activision Blizzard i XGS – Xbox Game Studios – znalazło się w Game Pass już w dniu premiery.

Phil Spencer zmierzył się także z plotką, według której gigant z Redmond, widząc ogromne pieniądze generowane przez Call of Duty, miał zmienić strategię i nie dodać najpopularniejszej serii shooterów do abonamentunajważniejsza marka Activision wciąż zmierza do Xbox Game Pass.

Microsoft jak dotąd jednak nie potwierdził, kiedy gry z serii Call of Duty zostaną udostępnione, a tegoroczna odsłona wciąż nie została zapowiedziana, lecz najwidoczniej będzie od premiery dostępna w ramach usługi.

W trakcie wywiadu Phil Spencer przyznał, że trwają prace prowadzące do dodania do Xbox Game Pass i PC Game Pass wszystkich wcześniej wydanych gry Activision Blizzard.

Pracujemy nad tym, by pojawiły się one jednocześnie na PC i konsolach.

Źródło: Gamefile

Komentarze (154)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper