PS5 Pro zapewni rozgrywkę w 4K i 120 fps? Sony ma wykorzystać autorską technologię

Gry (plotka)
5785V
ps5 pro
Iza Łęcka | 21.02, 08:23

Kolejne źródła wskazują na tegoroczną premierę PS5 Pro. Urządzenie ma trafić na rynek pod koniec 2024 roku, a dzięki autorskim rozwiązaniom Sony miałoby zapewnić rozgrywkę w znacznie lepszej jakości niż aktualnie wydany model.

W zeszłym roku Sony wrzuciło na rynek szereg nowych urządzeń i choć w 2024 roku nie zabraknie także premier nowego sprzętu z logiem PlayStation na obudowie, to jednak właśnie PlayStation 5 Pro powinno interesować największą liczbę graczy. Wszystko za sprawą możliwości rzekomo nadciągającej konsoli.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sony zapewne nie potwierdzi PS5 Pro do drugiej połowy 2024 roku, bowiem ujawnienie nowości znacząco ograniczyłoby sprzedaż i zainteresowanie PlayStation 5, którego prognozy sprzedaży już i tak zostały obniżone. Tymczasem dziennikarz NXGamer otrzymał potwierdzenie od „kilku anonimowych źródeł”, że sprzęt faktycznie nadciąga.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że według najnowszych, niepotwierdzonych doniesień PS5 Pro ma korzystać z autorskiej technologii skalowania w stylu NVIDIA DLSS. Inżynierowie japońskiego przedsiębiorstwa mieliby sięgnąć po wykorzystanie sztucznej inteligencji, by zdecydowanie poprawić jakość rozgrywki.

PS5 Pro prawdopodobnie będzie mogło zaoferować gameplay w 4K przy 120 klatkach na sekundę i chociaż nie będzie to natywna rozdzielczość, to Sony będzie mogło promować sprzęt jako konsola do gry w 4K i 120 fps.

NXGamer potwierdził również, że skalowanie za pomocą sztucznej inteligencji w PS5 Pro ma wymagać od deweloperów „trochę pracy”, lecz zespoły mają znacznie łatwiej oferować lepszą płynność – szczególnie w przypadku gier oferujących tryb 40 fps z obsługą VRR. Co ciekawe, część studiów PlayStation już teraz wprowadziło ten wariant do swoich gier, a to zapewne nie jest przypadkiem.

Źródło: WccfTech

Komentarze (306)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper