PS5 Pro pewniakiem na 2024 rok? Sony chce być gotowe na premierę GTA 6

Gry
7494V
PS5 Pro
Iza Łęcka | 20.02, 07:00

Sony w ostatnim czasie mierzy się z pewnymi problemami, ponieważ PS5 nie sprzedaje się aż tak dobrze, jak wcześniej zakładano. Korporacja ma podobno jednak plan – jeszcze w 2024 roku na rynek miałoby trafić PS5 Pro, które przygotuje graczy na przyszłoroczny debiut najnowszej produkcji Rockstar.

Doniesienia dotyczące ulepszonej wersji PlayStation 5 pojawiają się od zeszłego roku. Mocniejszy model miałby zapewnić graczom lepszą jakość rozgrywki przed pełną premierą next-genowego sprzętu.

Dalsza część tekstu pod wideo

Redakcja CNBC rozmawiała z analitykami, którzy uważają, że Sony jeszcze w 2024 roku wrzuci na rynek PS5 Pro. Nie bez powodu zostały obniżone prognozy sprzedaży podstawowego modelu PlayStation 5, a przedstawiciele firmy zdają sobie sprawę, że część klientów sięgnie po mocniejszą wersję urządzenia.

Specjaliści nie mają wątpliwości – Sony chce zaoferować PS5 Pro w 2024 roku, by gracze mogli zaopatrzyć się w sprzęt przed premierą GTA 6. Już kilka miesięcy temu mogliśmy natrafić na doniesienia, według których Grand Theft Auto 6 zadziała na bazowym PlayStation 5 i Xboksach Series X|S w 30 klatkach na sekundę, a właśnie PlayStation 5 Pro mogłoby zaoferować rozgrywkę w 60 fps.

Japońskie przedsiębiorstwo planowało do 31 marca sprzedać 25 mln konsol, lecz obniżyło założenia do poziomu 21 mln – analitycy wskazują, że producent spodziewa się „stopniowego spadku” zainteresowania PlayStation 5, ponieważ na rynku miałoby się pojawić mocniejsze wydanie.

Branża gier wydaje się być zgodna co do tego, że Sony rzeczywiście przygotowuje się do premiery PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku. Sony będzie chciało upewnić się, że ma świetny sprzęt gotowy na premierę GTA VI w 2025 roku, która będzie strzałem w dziesiątkę dla całej branży gier” – powiedział CNBC Serkan Toto, dyrektor generalny tokijskiej firmy konsultingowej Kantan Games zajmującej się grami.

Gracze najprawdopodobniej nie powinni jednak oczekiwać na obniżkę ceny PS5 po premierze PS5 Pro. Korporacja, przedstawiając wyniki, potwierdziła, że jej celem jest „optymalizacja sprzedaży z większym naciskiem na równowagę zysków”. 

George Jijiashvili, starszy główny analityk w Omdia, sugeruje, że PS5 Pro może być po prostu droższe od PS5 – w tej sytuacji już wydane urządzenie nie będzie sprzedawane za mniej niż 2000 zł. 

Źródło: CNBC

Komentarze (288)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper