Wysokobudżetowa gra z 2023 roku za jednego funta. Ciekawa promocja w Wielkiej Brytanii

Gry
2066V
Aveum
Mateusz Kucharski | 19.02, 13:30

Nie wszystkie gry, na które przeznacza się ogromne środki finansowe, osiągają równie duży sukces. Immortals of Aveum okazało się być dużą porażką dla Electronic Arts. W Wielkiej Brytanii, sieć sklepów sprzedawała pierwszą grę od Ascendant Studios za symbolicznego funta.

Od początku swojego istnienia, Immortals of Aveum nie miało łatwo. Już w czasie początkowych pokazów, gracze niezbyt przychylnie patrzyli w stronę nowego IP od Electronic Arts. Jakby tego było mało, to tworzona na Unreal Engine 5 gra, pojawiła się na rynku z problemami natury technicznej, które w szczególności widoczne były na Xbox Series S. Gra, co prawda na konsolach obecnej generacji oferowała 60 klatek na sekundę, lecz było to okupione bardzo niską rozdzielczością i agresywnymi technikami upscallingu. Ponadto, cena gry była bardzo wysoka. Na PlayStation, podstawowa wersja kosztuje aż 369zł.

Dalsza część tekstu pod wideo

Niedługo po premierze otrzymaliśmy informację, że wśród Ascendant Studios doszło do dużych zwolnień, a przyszłość studia stała się niepewna. Teraz, niektóre sklepy najwidoczniej nie mają co zrobić z zalegającymi kopiami Immortals of Aveum. Jeden ze sklepów w Wielkiej Brytanii zdecydował się na sprzedaż gry za cenę jednego funta. Przypomina to sytuację związaną z inną grą, która również została wydana przez Electronic Arts, mianowicie Anthem.

Immortals of Aveum

Zgodnie z wypowiedzią osoby, która pracowała nad Immortals of Aveum, koszt stworzenia tytułu miał wynosić około 125 milionów dolarów. Jeżeli gra faktycznie tyle kosztowała, to EA mogło stracić na niej wiele milionów. Tytuł nie był jednak specjalnie krytykowany przez recenzentów. W serwisie metacritic, Immortals of Aveum osiągnęło wynik na poziomie 69%, gracze ocenili grę trochę słabiej, gdyż w tym przypadku, oceny zatrzymały się na 60%. Gra osiągnęła jednak fatalne wyniki na Steamie. W szczytowym momencie zarejestrowano wyłącznie 751 osób, bawiących się w grze jednocześnie. Teraz w Immortals of Aveum grają tylko 52 osoby. 

Źródło: Insider Gaming

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper