Gran Turismo już w streamingu w Polsce! Gdzie zobaczymy najnowszy film PlayStation?

Filmy/seriale
2682V
Gran Turismo
Iza Łęcka | 16.02, 09:27

W zeszłym roku Sony Pictures zaprosiło widzów nie tylko na docenione i chętnie komentowane „The Last of Us”. Na wielkim ekranie zadebiutowało „Gran Turismo”, które po kilku miesiącach od kinowej premiery znalazło się w streamingu. W końcu kolejni widzowie zapoznają się z interesującą opowieścią o spełnianiu marzeń.

Sony kilka lat temu zapowiedziało duże plany, by rozszerzyć swoje światy nie tylko o kolejne wciągające gry wideo. Korporacja dąży do zainteresowania produkcjami kolejnych odbiorców, dlatego też realizuje filmy oraz seriale na podstawie popularnych IP.

Dalsza część tekstu pod wideo

W dniu oficjalnego ogłoszenia filmu „Gran Turismo” nie brakowało śmiałych, negatywnych komentarzy, że twórcy zdołają przenieść na wielki ekran historię na podstawie wyścigów. Szybko jednak okazało się, że Neill Blomkamp („Dystrykt 9”, „Elizjum”, „Chappie”) otrzymał za zadanie wyreżyserowania opowieści, która jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Jann Mardenborough – w tej roli Archie Madekwe znany z „Midsommar. W biały dzień” i „Saltburn” – jest nastoletnim graczem Gran Turismo, który od dziecka chce zostać prawdziwym kierowcą. I gra PlayStation pozwala mu spełnić to marzenie, ponieważ bierze on udział w serii konkursów Nissana, by móc rywalizować z zawodowcami.

Za film odpowiadają Sony Pictures Entertainment, Columbia Pictures i PlayStation Productions, a dzięki umowie Sony z Warner Bros. Discovery „Gran Turismo” właśnie zadebiutowało na HBO Max.

Jest to świetna okazja dla widzów, którzy dotychczas nie mieli czasu na seans – choć film nie podbił kin (122 mln dolarów w box office przy budżecie 60 mln dolarów), to został bardzo ciepło przyjęty przez odbiorców. Średnia ocen na poziomie 98% powinna zachęcić do opowieści (noty wystawione przez ponad 1000 zweryfikowanych użytkowników serwisu Rotten Tomatoes).

Źródło: HBO

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper