Madame Web z tragicznymi ocenami recenzentów. Krytycy nie pozostawiają suchej nitki na nowym filmie Sony

Filmy/seriale
2085V
Madame Web
Mateusz Kucharski | 14.02, 15:12

Wszystko wskazuje na to, że Madame Web nie okaże się pozycją, która zostanie ciepło przyjęta przez entuzjastów kina. Nowy film Sony Pictures i Marvel Entertainment jest pod ostrzałem niemalże z każdej strony. Recenzenci otwarcie krytykują film, nieraz używając przy tym naprawdę dobitnych słów.

Wczoraj pisaliśmy o wstępnych opiniach na temat nowego filmu "Madame Web". Dziś, gdy recenzji jest coraz więcej, ukazuje nam się obraz produkcji, która najprawdopodobniej nie osiągnie sukcesu komercyjnego. Zdarzają się co prawda pozytywne opinie, lecz są one zdominowane przez głosy krytykujące najnowszą produkcję Sony.

Dalsza część tekstu pod wideo

W serwisie metacritic, na ten moment, Madame Web uzyskała średni wynik na poziomie zawrotnych 29%. Jest to wynik gorszy od The Marvels, czy Morbiusa, który "pochwalić" może się średnią na poziomie 35%. Oceny zebrane przez Rotten Tomatoes prezentują się równie źle, a może nawet gorzej. Na RT, Madame Web osiągnęła wynik rzędu 18%. Zaznaczam jednak, że są to recenzje zebrane w momencie pisania tego tekstu. Ocena może się zmienić na gorsze, lub na lepsze. Niektórzy z recenzentów na Rotten Tomatoes naprawdę krytycznie podchodzą do oceny filmu:

Wszelka logika i rozsądek znikają wkrótce po rozpoczęciu filmu. Zbyt wiele momentów, które są śmiesznie złe. Złoczyńca utrudnia sobie życie z każdym krokiem, to nic innego jak nudna przekomarzanka Spider-mana desperacko pragnąca uwagi.

Jest coś chorobliwie interesującego w tym, jak nieskładna i całkowicie niekompetentna jest Madame Web, nie mówię tego w kontekście tak złego, że aż zabawnego filmu na wieczór, a bardziej jako filmu studyjnego w okolicach roku 2020, w najgorszym przypadku.

Wszystko oczywiście zależy od widzów i tego jak tłumnie zdecydują się wybrać do kin. Opinie recenzentów nie przesądzają o wyniku danej produkcji, lecz oczywiście mogą i pewnie będą miały na niego wpływ. Chętni będą mogli zobaczyć takie gwiazdy jak Dakota Johnson i Syndey Sweeney, za reżyserię filmu odpowiada S.J. Clarkson. Madame Web ukaże się w polskich kinach już 16 lutego.

Źródło: Metacritic, Rotten Tomatoes

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper