Twórca Helldivers 2 komentuje temat mikrotransakcji. "Na prawo do monetyzacji trzeba sobie zasłużyć"

Gry
1660V
Helldivers 2
Mateusz Kucharski | 12.02, 13:02

Helldivers 2 pojawiło się na rynku kilka dni temu i osiągnęło większy sukces, niż zakładali to twórcy. Teraz, prezes Arrowhead Game Studios skomentował temat dotyczący mikrotransakcji w swojej grze.

Najnowszy tytuł wydany przez Sony podbił Steama, gdzie w szczytowym momencie zarejestrowano ponad 150 tysięcy osób grających jednocześnie. Helldivers 2 okazał się być dużym sukcesem, z czego zadowoleni są też sami twórcy. Prezes Arrowhead Game Studios, Johan Pilestedt, wypowiedział się na temat mikrotransakcji dostępnych w grze. Twórca zwraca uwagę, że celem jego zespołu było stworzenie systemu monetyzacji, który w żaden sposób nie zmusza gracza do korzystania z niego.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jestem stronniczy, ale naprawdę postaraliśmy się, by nie było to pay to win, mimo że przedmioty różnią się funkcjonalnie. Jedynym przedmiotem p2w jest rewolwer - którego posiadacz wygra każdy konkurs na "fajną broń". Jedynym (drobnym) problemem jest to, że nie jest aż tak dobry.

Wiadomość spotkała się z pozytywną reakcją wśród graczy, którzy docenili, że pomimo rosnących wyzwać, gracze nie mogą sobie ot tak "kupić" zwycięstwa.

"Na prawo do monetyzacji trzeba sobie zasłużyć" - naprawdę w to wierzę. Jeśli ludzie chcą wspierać ten tytuł, mają taką możliwość, ale nigdy nikogo do tego nie zmuszamy.

Ponadto, rzeczy, które dostępne są do zakupienia poprzez walutę premium, można zdobyć również poprzez samą grę. Obecnie nawet w grach singleplayer twórcy decydują się na umieszczenie sklepu, w którym gracze zakupią przeróżne skórki czy przedmioty uławiające grę. Helldivers 2 zostało bardzo korzystnie wycenione (169zł), a twórcy potwierdzili, że gra otrzyma wiele darmowych aktualizacji, więc gracze nie muszą martwić się, że będą "zmuszeni" do zakupu drogich dodatków.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Helldivers II.

Źródło: VGC

Komentarze (53)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper