Physint od Hideo Kojimy to pierwsza gra zapowiedziana na PS6. Studio rozwija tytuł „dla następnej generacji”

Gry
6152V
Ludens Hideo Kojima
Iza Łęcka | 01.02, 09:01

Czy Hermen Hulst i Hideo Kojima zapowiedzieli pierwszą grę na PS6? – zastanawiają się gracze, którzy wysłuchali zapowiedzi tajemniczego Physint. Japończyk ujawnił tytuł, na który przyjdzie nam zaczekać dobre kilka lat.

Kojima Productions przyzwyczaiło graczy do długiego przygotowywania nowych produkcji. Deweloperzy nie śpieszą się z realizacją klimatycznych historii – Death Stranding 2 zostało oficjalnie ogłoszone w 2022 roku, natomiast zgodnie z najnowszymi doniesieniami, do premiery dojdzie w 2025 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Prace nad Physint (tytuł roboczy) rozpoczną się dopiero po wydaniu Death Stranding 2, jednakże pamiętajmy, że Kojima realizuje również OD, które trafi na rynek zapewne najwcześniej w 2026 roku.

Biorąc pod uwagę okoliczności – Kojima Productions nie jest ogromnym studiem, a już teraz realizuje dwie duże gry i bierze czynny udział w nakręceniu filmu „Death Stranding” – trudno oczekiwać, by tajemniczy Physint trafił na rynek chociażby w 2026 czy 2027 roku.

Według dokumentów Microsoftu nowa generacja (PS6 i nowy Xbox) ma zadebiutować w 2028 roku, więc doświadczony deweloper może już realizować projekt właśnie na PlayStation 6. Niektórzy obserwatorzy nie mają co do tego wątpliwości, dlatego pod materiałem PlayStation pojawiło się wiele komentarzy w stylu: „Nie mogę się doczekać, aż zagram na PlayStation 6”.

Sam Hideo Kojima podkreśla, że Physint to produkcja rozwijana dla następnej generacji:

"PHYSINT (tytuł roboczy)" będzie trzecim, nowym, oryginalnym IP od czasu założenia KOJIMA PRODUCTIONS. Jest to zupełnie nowy "Action Espionage" dla następnej generacji. Zostanie stworzony przy użyciu najnowocześniejszej technologii i najlepszych talentów z całego świata, zarówno z filmu, jak i gier wideo. Oczywiście jest to interaktywna "gra", ale wygląd, historia, temat, obsada, gra aktorska, styl, dźwięk itp... są na wyższym poziomie "cyfrowej rozrywki", którą można nazwać "filmem".

Źródło: X/ Twitter: HIDEO_KOJIMA_EN

Komentarze (100)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper