PS6 i nowy Xbox – kiedy premiera? Microsoft ujawnił szczegóły

Gry
14604V
PS6 logo
Wojciech Gruszczyk | 22.06, 20:30

Dokumenty sądowe związane z przejęciem Microsoftu i Activision Blizzard przedstawiają kolejny bardzo ciekawy szczegół. Amerykański gigant przedstawił „przewidywany okres rozpoczęcia” nowej generacji, czyli premiery PS6 i nowego Xboksa.

Redakcja IGN przeanalizowała dokumenty sądowe przedstawione przez Microsoft, Activision Blizzard oraz Federalną Komisję Handlu. Wśród szczegółów pojawiła się bardzo ciekawa wiadomość, która powinna zainteresować wielu graczy.

Microsoft w dokumentach postanowił omówić 10-letnią umowę, według której Microsoft zobowiązał się dostarczać gry z serii Call of Duty na konsole PlayStation i wśród konkretów pojawiła się informacja dotycząca kolejnej generacji konsol.

Zdaniem Microsoftu – PS6 i nowy Xbox mają zadebiutować w 2028 roku:

Termin ten w każdym przypadku wykraczałby poza oczekiwany okres rozpoczęcia nowej generacji konsol (w 2028 r.). Tak więc Call of Duty zostanie wydane na kolejnych konsolach PlayStation, jeśli zostaną one wydane w okresie obowiązywania umowy. Umowa zapewniłaby również, że gry konsolowe Call of Duty będą oferowane na PlayStation na równi z Xboksem.

Microsoft oraz Sony od lat rozwijają już konsole następnej generacji i możemy śmiało podejrzewać, że producenci mają już dobrze zaplanowane kolejne działania związane z wydaniem urządzeń.

Producent Xboksów uważa, że premiera nowej generacji nastąpi w 2028 roku i zapewne w tym samym czasie na rynku będzie miało pojawić się PlayStation 6. W końcu żaden z producentów nie chce pozostać w tyle.

Źródło: IGN

Komentarze (333)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper