Indiana Jones i Wielki Krąg na pierwszej rozgrywce! Czy to będzie wielki hit Microsoftu na 2024 rok?

Gry
11624V
Indiana Jones i Wielki Krąg
Wojciech Gruszczyk | 18.01, 21:35

Lucasfilm zakończyło już rozwój przygód znanego poszukiwacza skarbów, ale fani uniwersum mogą szykować się na nowe atrakcje. W trakcie Xbox Developer_Direct zaprezentowano Indiana Jones and the Great Circle i produkcja już wkrótce trafi wyłącznie na Xboksy oraz komputery osobiste.

Już w 2021 roku MachineGames pochwaliło się tworzeniem zupełnie nowej gry. Twórcy znani z serii Wolfenstein otrzymali w swoje ręce IP od Lucasfilm Games – deweloperzy rozpoczęli prace nad przygodą z uniwersum Indiana Jonesa. Twórcy przez 3 lata nie publikowali żadnych szczegółów dotyczących projektu, ale właśnie otrzymaliśmy pełną prezentację.

Dalsza część tekstu pod wideo

MachineGames przyzwyczaiło graczy do opracowywania tytułów z najwyższej półki. Ostatnia, główna część przygody Williama „B.J.” Blazkowicza zadebiutowała w 2017 roku i Wolfenstein II: The New Colossus zebrał oceny na poziomie 87%. Deweloperzy wciąż nie dokończyli współczesnej trylogii, ale podobno ta pozycja ma znajdować się w produkcji – studio jednak zrobiło sobie małą przerwę, by zaprosić fanów na przygodę poszukiwacza skarbów.

Indiana Jones i Wielki Krąg na Xbox Developer_Direct 

Indiana Jones i Wielki Krąg to „pierwszoosobowa, filmowa, przygodowa gra akcji” – opowieść  została osadzona między wydarzeniami znanymi z filmów „Poszukiwacze zaginionej arki” i „Ostatnia krucjata”. 

Gracze oczywiście wcielą się w Indianę Jonesa, który znajduje się u szczytu archeologicznej kariery – główny bohater wyrusza w specjalną podróż dla pojedynczego gracza. Tytuł single-player pozwoli nam wyruszyć w  podróż dookoła świata.

Gra Indiana Jones i Wielki Krąg, której producentem wykonawczym jest laureat nagrody Hall of Fame, Todd Howard, przenosi graczy do 1937 roku. Złowieszcze siły poszukują starożytnej mocy, a gracze wcielający się w Indianę Jonesa muszą wykorzystać jego bicz i bystry umysł, aby pokrzyżować ich złowrogie plany w pełnej rozmachu, globtroterskiej przygodzie.  

Na co możemy liczyć pod względem rozgrywki? Indy korzysta ze swojego charakterystycznego bicza, który jest jednym z głównych elementów jego ekwipunku – sprzęt nadaje się do odwracania uwagi, rozbrajania, atakowania wrogów czy też do eksplorowania lokacji. 

Twórcy zadbali o połączenie rozgrywki z mocną narracją oraz otwartymi mapami – gracze mają poczuć się, jak prawdziwy poszukiwacz skarbów i przemierzać miejscówki na własną rękę. Gameplay skupia się na przeładowanej akcją przygodzie oraz na zagadkach – podczas zabawy nie zabraknie cichej infiltracji, skradania się, rozwiązywania łamigłówek, pierwszoosobowej walki wręcz i strzelania. 

Bethesda potwierdziła ważny szczegół: gra zadebiutuje w 2024 roku i będzie dostępna wyłącznie na Xboksach Series X|S, komputerach osobistych oraz w Xbox Game Passie.

undefined

Źródło: Xbox Developer_Direct 

Komentarze (489)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper