Death Stranding 2 raczej nie zadebiutuje w 2024 roku. Hideo Kojima potwierdza smutną wiadomość

Gry
1337V
Death Stranding 2
Iza Łęcka | 02.01, 13:33

Nie mamy dobrych informacji dla graczy, którzy wyczekują na jakiekolwiek pozytywne wieści na temat drugiej odsłony Death Stranding. Materiały z klimatyczną produkcją zapewne zostaną udostępnione jeszcze w tym roku, lecz wiele na to wskazuje, że na premierę jeszcze sobie poczekamy...

9 grudnia 2022 roku zobaczyliśmy pierwszy i aktualnie jedyny zwiastun Death Stranding 2. Hideo Kojima przerwał plotki oraz wszelkiego rodzaju domysły, zapowiadając nowy projekt. Przez minione miesiące nie doczekaliśmy się jednak nowych ujęć czy prezentacji na ostatnim The Game Awards – podczas gali Japończyk zaprezentował OD, przedsięwzięcie realizowane wspólnie z Microsoftem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Kojima postanowił zapowiedzieć swoje plany na 2024 rok i wiele na to wskazuje, że Kojima Productions przez całe 12 miesięcy będzie skupiać się na jednoczesnym rozwoju dwóch projektów – Death Stranding 2 oraz OD. W przypadku tytułu zmierzającego wyłącznie na PlayStation 5 deweloperzy dopiero przystąpią do nagrywania japońskiej wersji dialogów.

Doświadczony deweloper zdradził, że chciałby ograniczyć podróże służbowe, by skoncentrować się na tworzeniu wyczekiwanych produkcji, lecz jest zmuszony kręcić następne ujęcia do OD, nie zapomina o filmie „Death Stranding” oraz chciałby zrealizować nowy projekt na YouTube.

Szczęśliwego Nowego Roku, 2024 to Rok Smoka, więc poprosiłem Yoji i RYU o zaprojektowanie dla nas "Ryu (dragon) Dense (LUDENS)".

Ten rok będzie kolejnym rokiem jednoczesnej produkcji "DS2" i "OD". W DS2 zostało jeszcze trochę ADR i zaczniemy nagrywać japońską ścieżkę dźwiękową. Chcę skoncentrować się na tworzeniu gier, więc chciałbym ograniczyć moje podróże służbowe, ale nie mogę tego nie robić, ponieważ muszę kręcić zdjęcia do OD, współpracować z Avengersami, zrobić z film DS i pracować nad innymi projektami wideo. Oprócz produkcji planuję również dodać kolejną serię pisarską, nie tylko dla anan, ale także dla innych projektów. Planujemy również uruchomić specjalny program na "HideTube", który zaniedbaliśmy, na próbę. Być może w przyszłości wskrzesimy też "Hide Radio". Tak więc, to będzie trudny rok, ale mam nadzieję, że będziemy cieszyć się tym Rokiem Smoka. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie.

Jeśli Death Stranding 2 rzeczywiście zostanie dostarczone w 2025 roku, to wydaje się całkiem prawdopodobne, iż społeczność Xboksa będzie musiała zaczekać na OD do 2026 roku. Nie są to zbyt pozytywne wiadomości dla odbiorców, którzy preferują twórczość Hideo Kojimy.

Źródło: X/ Twitter: Hideo Kojima

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper