Hakerzy odpowiedzialni za atak na Insomniac Games wykradli kolejne dane. Grupa zaatakowała sieć szpitali

Gry
1786V
Haker
Wojciech Gruszczyk | 19.12.2023, 16:31

Z samego rana Rhysida opublikowała dane wykradzione Insomniac Games. Hakerzy jednak nie przestają działać i już potwierdzili kolejny atak. Grupa tym razem dobrała się do informacji pacjentów oraz pracowników Prospect Medical Holdings.

Rhysida w zeszłym tygodniu poinformowało, że przejęło dane od Insomniac Games i hakerzy dali firmie tydzień na wykupienie plików. Deweloperzy oraz Sony nie zareagowali, więc szczegóły gier oraz informacje zostały opublikowane w Sieci.

Dalsza część tekstu pod wideo

Teraz redakcja Axios potwierdza, że Insomniac Games było dopiero rozgrzewką, a Rhysida wykradło ponad 500 000 numerów ubezpieczenia społecznego oraz kserokopie praw jazdy i paszportów pracowników, akta pacjentów, a także inne dokumenty prawne i finansowe sieci szpitali ze Stanów Zjednoczonych.

Dziennikarze potwierdzili, że przynajmniej część skradzionych danych jest prawdziwa, a Prospect Medical Holdings, które posiada 16 szpitali w 4 stanach USA, ma teraz problem z odzyskaniem dostępu do swojej infrastruktury.

W swoim raporcie Axios podkreśla smutną rzeczywistość – szpitale oraz organizacje opieki zdrowotnej są „ulubionymi celami” przestępców, którzy chcą wykradać dane, ponieważ często firmy działają na przestarzałych systemach.

Rhysida chce teraz wystawić na aukcje między innymi dane pacjentów, więc informacją na pewno zainteresują się odpowiednie służby.

Źródło: Axios.com

Komentarze (68)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper