PS5 Pro doczeka się rywala od Microsoftu? Nowy Xbox może zaskoczyć

Gry (plotka)
5377V
Xbox Series X|S rodzina
Iza Łęcka | 14.12.2023, 09:06

W ostatnim czasie ujawniono szereg niepotwierdzonych informacji na temat nowego PlayStation 5. Wersja Pro miałaby trafić na rynek pod koniec przyszłego roku – tymczasem najnowsze doniesienia mogą sugerować, że Microsoft planuje lub planował swoją odpowiedź na sprzęt Sony.

Konsole aktualnej generacji cieszą się dużą popularnością, ale biorąc pod uwagę całkowicie next-genową jakość rozgrywki, tylko niektórzy deweloperzy jak dotąd mogli dostarczyć prawdziwie satysfakcjonujące doświadczenie. Nie brakuje opinii, że producenci gier wciąż nie wykorzystują pełnego potencjału PS5 i XSX|S, a coraz więcej mówi się o możliwej przyszłorocznej premierze mocniejszej wersji urządzenia PlayStation.

Dalsza część tekstu pod wideo

Już od tego miesiąca deweloperzy third-party podobno pracują na PS5 Pro, by dostosować rozwijane projekty do nadciągającej platformy, co jednak na to konkurencja? Bardzo możliwe, że Microsoft nie zamierza jedynie patrzeć na działania Japończyków.

Kepler, jeden z najbardziej zaufanych informatorów związanych z AMD, sugeruje w serii wiadomości, że nowy Xbox zadebiutuje wcześniej niż wielu graczy sądzi. Insider kilka miesięcy temu odpowiedział na przeciek związany z odświeżonym Xboksem Series X, który nie zaoferuje większej wydajności, ale nie będzie zawierać napędu, podkreślając, że słyszał o innym sprzęcie. Więcej szczegółów jednak nie uzyskaliśmy...

Chwila, czy on mówi o konsoli Xbox mid-gen czy next-gen? AMD data miner Kepler mówi, że nowy Xbox może pojawić się wcześniej niż myślimy?

W przyszłym roku na rynku prawdopodobnie zadebiutują nowa konsola Nintendo, jak również odświeżony model PlayStation 5. Czy Microsoft dołączy do tego wyścigu, oferując swoją propozycję? Dotychczas nie natrafiliśmy na sygnały, według których można by było spodziewać się mocniejszego Xboksa, dlatego byłaby to niemała niespodzianka ze strony Amerykanów.

Źródło: Twitter/X: PostUp_SOG - Żbiku, dziękujemy za link!

Komentarze (294)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper