PS5 Pro – ile może kosztować konsola? Sprzęt ma być znacznie droższy od PS5 Slim

Gry (plotka)
8928V
ps5 pro
Wojciech Gruszczyk | 13.12.2023, 13:43

Jednym z gorących tematów ostatnich dni jest PS5 Pro. Wyciek specyfikacji, a nawet poprawione szczegóły podsycają spekulacje na temat urządzenia, więc tylko kwestią czasu było pojawienie się informacji dotyczącej ceny.

Pierwsi deweloperzy third-party mają otrzymać w grudniu ulepszoną wersję PlayStation 5. Urządzenie z dopiskiem „PRO” podobno trafi na rynek w przyszłym roku i według uzyskanych informacji – sprzęt będzie znacznie mocniejszy od aktualnej wersji konsoli.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z wielką mocą wiąże się... większa cena. Sytuację widzieliśmy już na poprzedniej generacji, gdy PS4 było droższe od PS4 Pro, ale bardzo możliwe, że tym razem różnica w cenie będzie większa.

LeviathanGamer zajął się dokładną analizą opublikowanej specyfikacji PS5 Pro, uwzględniając poszczególne części, które mają pojawić się w nowej wersji PlayStation 5.

Sony musi zająć się odświeżeniem urządzenia oraz prawdopodobnie zadbać o lepsze chłodzenie oferujących większą moc podzespołów, co w rezultacie ma wiązać się ze zwiększeniem ceny o około 100 dolarów.

Ogólnie rzecz biorąc, koszt produkcji będzie o 60-80 USD wyższy niż w przypadku PS5 Slim, co przy wzroście do 100 USD (dla sprzedawców detalicznych) powinno pozwolić określić, jak powinna kształtować się cena.

PS5 Slim jest aktualnie dostępny za 2699 zł, jednak musimy pamiętać, że konsola ma zastąpić zwykły model – trudno jednak powiedzieć, jak w przyszłym roku będzie wyglądać cena urządzenia.

PS5 Pro może być droższe o 400-430 zł (w zależności od działań Sony, które często korzysta z przelicznika 1 dolar = 1 euro), więc PlayStation 5 Pro w najgorszej sytuacji może kosztować ponad 3100 zł.

Istnieje również możliwość, że do tego czasu cena PS5 Slim spadnie do poziomu PS5 (2200 zł), więc PS5 Pro mogłoby kosztować około 2600-2700 zł.

Źródło: Wccftech.com

Komentarze (287)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper