PS5 Pro z „poprawioną” specyfikacją. Insider potwierdza jeszcze większą moc PlayStation 5 Pro

Gry (plotka)
5540V
PS5 Pro
Iza Łęcka | 13.12.2023, 07:02

Pierwsi deweloperzy podobno już pracują nad grami uwzględniającymi możliwości PS5 Pro, co powoduje, że otrzymujemy następne szczegóły nowego urządzenia. Ostatnie doniesienia miały nie dotyczyć ostatecznej specyfikacji PlayStation 5 Pro.

Pod koniec 2024 roku na rynku miałaby zadebiutować ulepszona wersja PS5. Sony prawdopodobnie zdecyduje się na ruch, którego świadkami byliśmy już podczas poprzedniej generacji i po kilku latach od premiery podstawowego modelu zaoferuje mocniejszą konsolę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Do tematu ostatniego przecieku specyfikacji PS5 Pro odniósł się Kepler – insider związany z branżą technologiczną, który często dzieli się zakulisowymi informacjami na temat chociażby kart graficznych.

Jego zdaniem w ujawnionych w tym tygodniu szczegółach pojawiły się „pewne rozbieżności”, ponieważ PS5 Pro miałoby skorzystać z 60 z 64 dostępnych jednostek CU, a nie 56 jednostek CU. Oznacza to, że nowy model PlayStation 5 prawdopodobnie będzie wyposażony w 3840 procesorów strumieniowych – czyli taką samą liczbę jak Radeon RX 7800 XT. Jest to znacznie więcej niż 3584 procesorów strumieniowych z poprzedniego raportu.

Kepler nie jest również przekonany do informacji, zgodnie z którymi PS5 Pro miałoby skorzystać z architektury XDNA2 – Sony podobno nie postawi na to rozwiązanie AMD dla AI, ponieważ już aktualny model PlayStation 5 zapewnia opcję uczenia maszynowego. 

Insider skorzystał z doświadczenia i wraz z innymi członkami społeczności ujawnił zaktualizowaną specyfikację PS5 Pro: 

  • SoC - Viola,
  • CPU - 8-core AMD Zen 2 @4.4GHz,
  • GPU - 30WGP/60CU AMD RDNA GPU,
  • RAM - 16GB GDDR6 18Gbps (576GB/sec).

Na więcej szczegółów dotyczących sprzętu musimy zaczekać, jednak pewne informacje powinny zostać z łatwością potwierdzone w tym miesiącu – deweloperzy third-party podobno już mają PS5 Pro i zapewne chętnie podzielą się specyfikacją urządzenia.

Źródło: Tweak Town

Komentarze (305)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper