Sony reaguje na wyciek Wolverine'a i atak na Insomniac Games. Producent PlayStation: „bada sytuację”

Gry
5711V
wolverine
Wojciech Gruszczyk | 12.12.2023, 17:24

Sony Interactive Entertainment potwierdziło, że otrzymało informacje dotyczące możliwego ataku na InsomniacGames, przez który hakerzy chcą sprzedać dane pracowników oraz z gry Wolverine. Korporacja rozpoczęła w tej sprawie dochodzenie.

Wolverine to kolejna gra w katalogu Insomniac Games. Doświadczone studio PlayStation W 2023 roku świętowało premierę Spider-Mana 2, ale drugi zespół w firmie od kilu lat pracuje nad kolejną historią z uniwersum Marvela. W swoim czasie pojawiały się plotki, według których tytuł może zadebiutować w 2024 roku.

Dalsza część tekstu pod wideo

Insomniac Games może mieć jednak sporo problemów, ponieważ grupa hakerów Rhysida zapowiedziała, że wykradła dane studia PlayStation. Na dowód przestępcy opublikowali kilka screenów ze wspomnianego Wolverine'a oraz nawet dokumenty pracowników.

Redakcja VGC skontaktowała się w tej sprawie z producentem PlayStation 5 i Sony Interactive Entertainment wydało krótkie oświadczenie. Japońska korporacja bada sprawę:

Jesteśmy świadomi doniesień, według których Insomniac Games padło ofiarą ataku cybernetycznego. Obecnie badamy tę sytuację. Nie mamy powodu, by sądzić, że miało to wpływ na inne oddziały SIE lub Sony.

Sony już wcześniej w podobnych sytuacjach nie negocjowało z hakerami i korporacja nie płaciła za wykradzione dane. Sytuacja może wyglądać bardzo podobnie w przypadku Insomniac Games – choć wyciek może wpłynąć na kolejny projekt studia.

Warto zwrócić uwagę, że w przypadku Wolverine'a nie widzieliśmy nawet małego materiału z rozgrywki, nie znamy szczegółów historii, a hakerzy mogą udostępnić konkrety dotyczące postaci, które pojawią się w grze – to może bardzo negatywnie wpłynąć na kampanię marketingową produkcji.

Źródło: VGC

Komentarze (56)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper