Wolverine wycieka! Twórcy Spider-Mana 2 zaatakowani przez hakerów, którzy żądają kilku milionów

Gry
9443V
Marvel's Wolverine
Iza Łęcka | 12.12.2023, 09:21

Insomniac Games zostało zaatakowane przez grupę hakerów, którzy nie tylko publikują dane deweloperów, ale przystąpili do przedstawiania nigdy wcześniej nieujawnionych materiałów z nowej gry zespołu – Wolverine'a.

Od października entuzjaści Spider-Mana mogą zatopić się w najnowszej produkcji studia PlayStation. Choć tytuł został znakomicie przyjęty, nie zyskał aż tak dużej aprobaty podczas odbywającego się ostatnio The Game Awards – część sympatyków twórczości Insomniac Games mówiło otwarcie o „kradzieży nagród”. Zespół może jednak mierzyć się obecnie ze znacznie poważniejszymi trudnościami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Grupa hakerów ukrywająca się pod nazwą Rhysida opublikowała część danych, które mają potwierdzać, że udało im się zaatakować Insomniac Games. Przestępcy mieli dotrzeć do poufnych informacji deweloperów, ale również do nigdy wcześniej nieopublikowanych materiałów oraz konkretów dotyczących kolejnej gry studia.

W rzeczywistości niektóre szczegóły dotyczące nadchodzącej gry Wolverine mogły zostać uwzględnione, ponieważ zrzut ekranu z adnotacją z gry wydaje się być zawarty w danych dowodu włamania grupy, wraz z grafiką postaci, która wydaje się odnosić do innych postaci Marvela, które mogą pojawić się w grze.

Uwzględniono także skany paszportów, które wydają się należeć do pracowników Insomniac, w tym co najmniej jednego byłego pracownika, który obecnie pracuje w Disneyu po zwolnieniu przez dewelopera dwa miesiące temu. Inny osobisty dokument wydaje się należeć do aktora głosowego, który podkładał głos Peterowi Parkerowi – znanemu również jako Spider-Man – w najnowszej wersji gry, Yuriego Lowenthala. Inne dokumenty stanowiące dowód włamania obejmują wewnętrzne wiadomości e-mail i podpisane, poufne dokumenty.

Rhysidy poinformowało, że Insomniac Games ma siedem dni na reakcję przed publikacją kompletu danych – hakerzy uruchomili aukcję, której cena wywoławcza wynosi 50 bitcoinów. Według dzisiejszego kursu 1 BTC kosztuje około 168 tysięcy złotych. Deweloperzy mieliby zapłacić co najmniej ponad 2 mln dolarów (ponad 8 mln zł), choć pamiętajmy, że to aukcja, więc kwota może znacznie się zwiększyć.

Mając zaledwie 7 dni, skorzystajcie z okazji, aby licytować ekskluzywne, unikalne i imponujące dane. Otwórzcie portfele i przygotujcie się na zakup ekskluzywnych danych. Sprzedajemy tylko do jednej ręki, bez odsprzedaży, będziesz jedynym właścicielem!”

undefined

Źródło: cyberdaily

Komentarze (165)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper