OD z nawiązaniem do Silent Hill? Hideo Kojima pogrywa sobie z fanami

Gry (plotka)
1631V
OD Hideo Kojima Udo Kier
Iza Łęcka | 11.12.2023, 13:32

Ozdobą tegorocznego The Game Awards był klimatyczny materiał zapowiadający nowy projekt twórcy MGS-a i Death Stranding. Nie musieliśmy zbyt długo czekać, by poszczególne ujęcia z trailera zostały rozłożone na czynniki pierwsze – co ciekawe, znaleziono pewne intrygujące nawiązania.

Na temat OD – bo taką nazwę nosi najnowsza produkcja Kojima Productions – nie wiadomo zbyt wiele, oprócz tego, że japoński deweloper planuje stworzyć wyjątkową, wciągającą i zupełnie nowej formę mediów. Do procesu tworzenia zostanie zaangażowany nie tylko Jordan Peele, ale również więcej utalentowanych autorów.

Dalsza część tekstu pod wideo

OD zostało po raz pierwszy pokazane na bardzo niepokojącym trailerze, podczas którego zobaczyliśmy Sophię Lillis, Hunter Schafer oraz Udo Kiera – to właśnie sceny z udziałem niemieckiego aktora wzbudziły spore zainteresowanie. Możliwe, że Kojima w swoim stylu chciał przekazać pewną wiadomość lub nawiązać do swoich wcześniejszych przedsięwzięć.

Podczas kiedy Kier dokładnie wymawia swoją kwestię, w jego ustach można zauważyć pojawiające się litery – jak zobaczycie na poniższych obrazkach, po zwiększeniu jasności poszczególnych ujęć dostrzeżemy litery układające się w wyraz „Atami”.

Jak wskazuje VGC (za Central Xbox), Atami to jedno z japońskich miast w prefekturze Shizuoka, lecz naszą uwagę powinien zwrócić japoński zapis tego okręgu (Shozouki). Jeżeli przetłumaczymy pojedyncze kanji to uzyskamy określenie „ciche, spokojne” i „wzgórze” (ang. silent hill), co znając twórczość Kojimy nie wydaje się nawet najmniejszym przypadkiem.

Obecnie nie wiadomo, czy motyw jest pewnego rodzaju odwołaniem do Silent Hills, projektu, którego rozwój nie został zakończony między innymi przez zerwanie współpracy z Konami, czy jednak Japończyk chciał przekazać znacznie ważniejszą wiadomość.

Jedno pozostaje pewne – Kojima ma jeszcze kilka niespodzianek w zanadrzu...

Odkryto, że w zwiastunie OD niektóre litery pojawiają się w kadrach. Tworzą one słowo Atami, które jest miastem w Shizuoka, w JP jest to 静岡Rozdzielając kanji i tłumacząc je dosłowne tłumaczenie, otrzymujemy:

静: quiet, silent (cichy, spokojny),

岡: wzgórze.

Źródło: VGC

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper