OD to gra Hideo Kojimy dla Microsoftu! Japończyk chce zaskoczyć i zachwycić graczy

Gry
7603V
OD HIDEO KOJIMA
Wojciech Gruszczyk | 08.12.2023, 04:58

Gracze oczekiwali nowego zwiastuna Death Stranding 2, a Hideo Kojima pojawił się na The Game Awards, by zaprezentować swoje nowe IP. Japończyk pracuje nad tajemniczym tytułem dla Microsoftu. OD będzie wydane przez Xbox Game Studios.

OD to gra, ale jednocześnie film i „nowa forma mediów”. Hideo Kojima za pomocą technologii Xbox Cloud chce zaoferować graczom zupełnie nowe doświadczenie. Twórca realizuje nowoczesny projekt, który zadebiutuje na Xboksach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Jordan Peele pojawił się na scenie i potwierdził współpracę z Hideo Kojimą nad OD. Uznany reżyser wypowiedział wiele pozytywnych słów o twórcy serii Metal Gear Solid:

Ten człowiek jest ikoną. Od pierwszej chwili, gdy zagrałem w MGS2, wiedziałem, że doświadczam pracy artysty, którego rzemiosło po prostu uderza inaczej. Był dla mnie inspiracją, a możliwość współpracy z nim jest naprawdę niesamowita. Zawsze staram się zmaksymalizować immersję w moich filmach. Hideo jest w tym mistrzem i robi to na zupełnie innym poziomie. To, co tutaj przygotowuje, jest całkowicie wciągające, całkowicie przerażające i jestem absolutnie zaszczycony, że mogę współpracować z GOAT. Do dzieła!

Trudno tak naprawdę powiedzieć, co to będzie, ale możemy śmiało uznać, że Hideo Kojima ma wizję, którą chce zrealizować opracowując zupełnie nowe doświadczenie.

Źródło: The Game Awards

Komentarze (153)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper