Joker z Florydy pojawił się w GTA 6 i teraz chce ogromnego odszkodowania. Rockstar Games może mieć kłopoty

Gry
23887V
GTA 6 x Joker z Florydy
Iza Łęcka | 11.12.2023, 07:00

Pamiętacie sytuację z Lindsay Lohan, która miała pojawić się na jednej z grafik promujących GTA 5? Aktorka pozwała Rockstar Games, wskazując na naruszenie dóbr osobistych, tymczasem po kilku latach podobny temat powraca. Wszystko przez umieszczenie postaci przypominającej Jokera z Florydy w materiale promującym GTA 6.

Rockstar Games w pierwszym zwiastunie Grand Theft Auto 6 pokazało wiele viralowych scen ukazujących życie na Florydzie. Deweloperzy w kilku aspektach inspirowali się rzeczywistością, co wywołało spore poruszenie i stało się źródłem wielu komentarzy. W minionym tygodniu informowaliśmy o wiadomości tak zwanego Jokera Florydy, który postanowił nawiązać kontakt z ekipą odpowiedzialną za najnowsze GTA.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tylko kwestią czasu była wiadomość od Lawrence'a Sullivana, który zorientował się, że może podążyć drogą Lindsay Lohan i zawalczyć z Rockstar Games o odszkodowanie. Zgodnie z wcześniejszymi wyrokami sądu sprawa nie będzie należała do najłatwiejszych, jednak prawdziwy Joker z Florydy domaga się 2 mln dolarów odszkodowania.

Aktualizacja: Joker z Florydy domaga się teraz 2 milionów dolarów od Rockstar Games za wykorzystanie jego wizerunku: "Zabraliście moją podobiznę, zabraliście moje życie".

Rockstar Games jak dotąd nie odniosło się do wiadomości i nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do nawiązania kontaktu. Joker z Florydy jeszcze oficjalnie nie rozpoczął batalii sądowej z twórcami gry, lecz sytuacja jest jak najbardziej rozwojowa, choć adwokat zaznajomiony z tego typu sprawami sądzi, że mężczyzna nie ma zbyt wielkich szans na odszkodowanie.

Niespodziewanie do sprawy odniósł się Roger Clark, aktor znany z roli Arthura Morgana (Red Dead Redemption 2):

Aktor grający Arthura Morgana w RDR2, Roger Clark, reaguje na Jokera z Florydy, który chce porozmawiać z Rockstar: "Z taką twarzą nie dostaniesz pracy w Home Depot [sieci sklepów - przyp. red.]".

Źródło: Twitter/ X: GTAVI_Countdown

Komentarze (154)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper