Blade tylko na Xboksy i PC? Posiadacze PS5 mogą nie poznać przygody łowcy wampirów

Gry
2987V
Blade
Wojciech Gruszczyk | 08.12.2023, 14:04

Jedną z niespodzianek The Game Awards była zapowiedź nowej gry twórców Dishonored. Arkane otrzymało pod swoje skrzydła Blade'a, jednak na prezentacji zabrakło jednej ważnej informacji – czy produkcja łowcy wampirów trafi także na PlayStation 5?

Microsoft kupił Bethesdę za 7,5 mld dolarów i choć korporacja mogła już świętować premierę Starfielda, to jednak gracze nadal czekają na serię nowych produkcji. Jak wiadomo gry potrzebują czasu i Blade również nie zadebiutuje w najbliższych latach.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sytuacji Blade'a przyjrzał się Jez Corden z WindowsCentral, który potwierdził, że słyszał o produkcji przed pokazem i źródło dziennikarza „sugerowało” pełną ekskluzywność dla Xboksów oraz PC.

Blade od Arken miałby być odpowiedzią Microsoftu na Spider-Mana od Insomniac Games – jak wiadomo wielu graczy kupiło PlayStation 5, by grać w przygodę Petera Parkera, a w tej sytuacji zainteresowani mieliby sięgać po Xboksy, by poznać opowieść łowcy wampirów.

Kiedy pisaliśmy nasz artykuł zapowiadający grę Blade, zrobiliśmy to w oparciu o wcześniejszą wiedzę na temat wydarzenia. Podczas gdy nasze źródła były w 100% poprawne co do tego, że jest to Blade, nie mamy jeszcze 100% potwierdzenia, że będzie to gra na wyłączność Xboksa, mimo że sugerowano nam, że tak jest. Xbox ją tworzy, prawda? I wydaje się, że jest to odpowiedź na zarzut, że Microsoft nie ma odpowiedzi na Spider-Mana z PlayStation, który pozostaje jednym z najbardziej przekonujących powodów, by w ogóle kupić PS5.

Dziennikarz następnie analizuje sytuację i brak wzmianki o platformach – Microsoft może po prostu nadal negocjować umowę z korporacją Disney i podział zysków z produkcji, a nawet producent Xboksów może chcieć, by gracze rozmawiali na temat ekskluzywności... jak wiadomo pobudza to zainteresowanie grą, gdy nadal nie znamy platform docelowych.

Microsoft może nawet nie chcieć aktualnie dolewać oliwy do ognia korporacja wciąż walczy z Federalną Komisją Handlu w sprawie przejęcia Activision Blizzard, więc prezentacja platform mogłaby być dodatkowym argumentem dla FTC, które uważa, że Microsoft nie powinien dołączyć do swojej rodziny twórców Call of Duty.

Warto w tym miejscu przypomnieć sytuację z Indiana Jonesem – Pete Hines potwierdził, że gra na licencji Disneya (identycznie jak Blade) była rozwijana na PlayStation 5, ale umowa została zmieniona po przejęciu Bethesdy przez Microsoft. Gra teraz zmierza wyłącznie na Xboksy i PC.

Źródło: WindowsCentral

Komentarze (205)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper