Indiana Jones zadebiutuje na Xboksach i PC, ale gra miała trafić na PS5. Od premiery w Xbox Game Pass

Gry
3873V
Indiana Jones 5
Wojciech Gruszczyk | 22.06.2023, 20:06

Pete Hines jest właśnie przesłuchiwany w sprawie przejęcia Microsoftu przez Activision Blizzard i prawnik FTC ujawnił ciekawą sytuację. Indiana Jones tworzony przez MachineGames mógł trafić na PlayStation 5.

12 stycznia 2021 roku Bethesda potwierdziła nawiązanie umowy z korporacją Disney, na mocy której MachineGames (twórcy serii Wolfenstein) zajęli się opracowaniem gry na podstawie serii Indiana Jones.

Dalsza część tekstu pod wideo

Długo czekaliśmy na ostateczne potwierdzenie, na jakie platformy trafi produkcja, ale właśnie otrzymaliśmy ostateczną informację. Indiana Jones zadebiutuje wyłącznie na Xboksach Series X|S oraz komputery osobiste... choć pierwotnie planowano również przygotowanie wersji na PlayStation 5.

Prawnik FTC przesłuchujący Pete'a Hinesa z Bethesdy potwierdza, że Disney miał umowę na grę Indiana Jones na wiele konsol. Hines potwierdza. FTC twierdzi, że umowa została zmieniona po przejęciu i dotyczy tylko Xboksów.

Możemy w tej sytuacji potwierdzić, że MachineGames pracuje nad kolejną ekskluzywną produkcją dla Microsoftu od Bethesdy, ale jednocześnie... gracze PlayStation nie zapoznają się z dobrze zapowiadającym się tytułem.

Pete Hines (Bethesda): Indiana Jones będzie grą dostępną ekskluzywnie na konsoli Xbox i zadebiutuje w ramach subskrypcji Xbox Game Pass.

MachineGames na przestrzeni lat udowodniło, że potrafi stworzyć świetne produkcje i deweloperzy mają doświadczenie, narzędzia oraz możliwości, by opracować kapitalną grę w uniwersum popularnego poszukiwacza skarbów.

Źródło: Stephen Totilo

Komentarze (145)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper