God of War Ragnarok Valhalla to „osobisty i refleksyjny” epilog. Studio czerpie garściami z gatunku roguelite

Gry
7765V
God of War Ragnarok Valhalla Kratos w stroju
Iza Łęcka | 08.12.2023, 07:40

Po serii plotek i domysłów Santa Monica Studio przerwało milczenie – gala The Game Awards była idealną okazją, by zaprezentować darmowe rozszerzenie do ostatniej przygody Kratosa. Tym razem przed bogiem wojny nowe, wymagające wyzwania.

God of War Ragnarok sprzedało się już w ponad 15 mln egzemplarzy na PS5 i PS4, dlatego studio PlayStation postanowiło, że podziękuje społeczności za wszelkie wsparcie – a najlepszą tego formą będzie kolejny fragment przygody Kratosa. God of War Ragnarok Valhalla zadebiutuje już 12 grudnia, będąc epilogiem do wydarzeń z ostatniej części. Deweloperzy zapewniają, że doświadczymy „głęboko osobistej i refleksyjnej podróży”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Bóg wojny wkroczy w nieznane głębiny Valhalli, aby pokonać wewnętrzne próby i stawić czoła echom swojej przeszłości – deweloperzy podkreślają, że DLC czerpie garściami z gatunku roguelite.

Zespół Santa Monica Studio rzucił sobie wyzwanie, aby stworzyć coś innego niż wszystko, co zrobiliśmy wcześniej w historii God of War. God of War Ragnarök: Valhalla celebruje walkę, którą znasz i kochasz z God of War Ragnarök i łączy ją ze świeżymi, eksperymentalnymi elementami inspirowanymi gatunkiem roguelite.

God of War Ragnarok Valhalla - walka

God of War Ragnarok Valhalla będzie zachęcać do poznania różnych elementów arsenału głównego bohatera – w trakcie rozgrywki możemy liczyć na nowych wrogów oraz szereg niespodzianek. Kratos będzie miał nieustannie dostęp do wszystkich swoich broni i w pełni ulepszonych drzewek, lecz zostanie zmuszony do poświęcenia się tarczy i ścieżce Spartańskiego Gniewu za każdą próbę.

W Valhalli porażka w walce nie jest końcem ducha wojownika. Jeśli Kratos polegnie, obudzi się za drzwiami, gotowy do kolejnej próby. Podczas każdej próby będziesz uczyć się i dostosowywać do wyzwań, które Valhalla ma do zaoferowania. Im więcej uda ci się pokonać, tym więcej zdobędziesz zasobów, które możesz przeznaczyć na trwałe ulepszenia wpływające zarówno na Kratosa, jak i samą Valhallę.

Dodatek zapewni 5 poziomów trudności, które zostały dostosowane do klimatu pozycji, a pomiędzy kolejnymi próbami będziemy mogli swobodnie zmieniać ten wariant. Santa Monica Studio zachęca, by jeszcze przed przystąpieniem do rozgrywki ukończyć ostatnią przygodę Kratosa i Atreusa.

Poniżej możecie sprawdzić kilka ujęć z pozycji.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do God of War: Ragnarok.

Źródło: PlayStation Blog

Komentarze (143)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper